Ilustrační FOTO - Pixabay

Máme nejvíc e-shopů na obyvatele

Češi vedou v Evropě v nákupech technického spotřebního zboží přes internet. Vyplývá to ze studie GfK FutureBuy.

Například velké domácí spotřebiče v ČR nakupuje v e-shopech 39 procent lidí, v kamenných prodejnách 38 % a zbytek využívá oba prodejní kanály. V Evropě přitom v průměru nakupuje tento sortiment on-line 23 % spotřebitelů.

Nejvíc se v tuzemských internetových obchodech prodává přenosná elektronika, kterou výhradně on-line kupuje 57 % Čechů, audio zboží 43 % a počítače 48 % lidí. Naopak potraviny 91 % tuzemských spotřebitelů kupuje v kamenných prodejnách, jedno procent pouze on-line a osm procent využívá obě možnosti.

Dvě pětiny Čechů využívají při nákupu své chytré telefony, nejčastěji porovnávají ceny. Podle studie 29 % lidí platí přes mobilní zařízení za nákup zboží. V EU je průměr 48 %.

Počet e-shopů letos dál rychle roste, na konci roku bude v ČR 43 000 internetových obchodů, meziročně o pět procent víc. Vyplývá to z údajů společnosti Shoptet. ČR je dlouhodobě zemí, kde je nejvíce e-shopů v přepočtu na obyvatele.

Češi letos utratí v internetových obchodech za zboží přes 133 miliard korun, meziroční růst dosáhne 15 až 18 %, vyplývá z údajů Asociace pro elektronickou komerci.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.