Tomáš Plekanec se po návratu ze zámoří rozhodl oblékat dres kladenských Rytířů. FOTO - archiv

Plekanec bude hrát za Kladno a hostovat v Brně

Hokejový útočník Tomáš Plekanec bude po návratu z NHL působit v tomto ročníku v prvoligovém Kladně a na střídavé starty bude nastupovat v extralize za Kometu Brno. Té ale šestatřicetiletý centr v závěru sezony podle hrajícího majitele Kladna Jaromíra Jágra od 15. února pomůže jen v případě, že Rytířům sezona skončí už v prvoligovém play off a nedostanou se do baráže o nejvyšší soutěž.

Za Kladno by chtěl Plekanec nastoupit už v sobotním domácím duelu proti Litoměřicím, pokud bude po zranění zad stoprocentně připravený. Vicemistr světa z roku 2006 předčasně skončil angažmá v Montrealu 9. listopadu a posledních pět týdnů se dával dohromady po zranění.

Po konci v Montrealu zvažoval nejlepší variantu pro své další působení. »Pár dní jsem přemýšlel a od té chvíle pro mě byla priorita Kladno. Byl jsem rozhodnutý, že tuhle sezonu odehraju tady,« řekl Plekanec na tiskové konferenci.

Kometu jako své extraligové působiště zvolil po rozhodování ještě mezi Plzní, Spartou a Mladou Boleslaví. »Přál jsem si hrát co nejvíc zápasů. Dohodli se s Jardou Jágrem a Liborem Zábranským,« uvedl Plekanec, který jednal i se zástupci dalších tří klubů.

»Bylo to o tom, v kterém z těch čtyř to vyjde, a nakonec to vyšlo s Kometou. Byly tam ještě Třinec a Vítkovice a ty v té situaci, kterou mám, jsem musel hned v prvních dnech zrušit,« uvedl Plekanec.

Rozhodoval se také podle toho, aby byl poblíž svým synům, šestiletému Matyášovi a tříletému Adamovi, až přiletí do Česka. Plekanec se rozvádí se zpěvačkou a herečkou Lucií Plekancovou Vondráčkovou a synové s ní zůstávají v Kanadě. Vzešlo z toho Kladno a Brno.

»Je to poslední dva roky nejlepší tým v extralize, vítězný tým. Hrát v takovém je velké ocenění. Jsem rád, že mi (majitel a trenér Komety) Libor Zábranský vyhověl, abych hrál v Kladně a pomohl mu do baráže. To byla moje podmínka. Priorita je dostat Kladno do extraligy,« řekl Plekanec.

»Určitě začnu po zranění na Kladně. Nevím ještě, kdy to po tom zranění bude, ale doufám, že už v sobotu. Jak to bude potom konkrétně vypadat, ještě nevím. Sejdeme se s Jardou (Jágrem) a Liborem (Zábranským) a domluvíme se,« doplnil Plekanec.

V boji o obhajobu titulu Kometě v play off Plekanec pomůže jen v případě, že Kladno nedojde do baráže. Aby naopak mohl nastoupit v baráži, musí sehrát za Kladno minimálně 15 utkání. »Uvidíme, jak se sezona bude vyvíjet. Doufám, že ta situace nenastane, ale kdybychom vypadli brzo a nehráli baráž, tak je samozřejmě Tomáš volný a může jít zpátky do Komety Brno,« řekl Jágr, který zatím kvůli zranění ještě v soutěžní sezoně nenastoupil.

Po odchodu do zámoří v roce 2002 působil Plekanec v Česku pouze v sezoně 2012/13 při výluce NHL. V dresu Kladna tehdy ještě v extralize nastupoval v útoku s Jágrem a Jiřím Tlustým. Ve 32 duelech si připsal 46 bodů za 21 branek a 25 asistencí. Celkem má na kontě v nejvyšší soutěži ze 130 utkání 87 bodů za 37 gólů a 50 přihrávek, všechny dosud v dresu Kladna.

S šestačtyřicetiletým Jágrem, který se po zranění chystá na návrat, by si rád opět zahrál. Ale hlavní motivací návratu bylo pomoci mateřskému klubu. »Jarda plánuje ještě hrát a vypadá to na dalších pět let, ale když to bude jen tenhle rok, tak jsem rád, že si stihneme zahrát a pomůžeme to zvednout zpátky,« podotkl Plekanec.

V NHL Plekanec odehrál 1001 zápasů, drtivou většinu z nich v dresu Montrealu. Jen 17 duelů stihl v Torontu, které se na konci února stalo jeho jediným dalším působištěm v NHL, ale v červenci opět podepsal kontakt s Montrealem. V základní části nasbíral 608 bodů za 233 branek a 375 asistencí, v play off má na kontě dalších 94 duelů a 53 bodů za 18 gólů a 35 asistencí.

Zábranský posilu vítá, i když je nejisté, že ji bude mít dispozici na konci sezony. »Máme respekt k rozhodnutí, které Tomáš udělal. A to, že pomůže mateřskému Kladnu. Naprosto to lidsky i hokejově chápu. Sám jsem měl vždycky sen, že se do Komety vrátím jako hráč a pomůžu jí k postupu do nejvyšší soutěže,« uvedl Zábranský na klubovém webu.

»Samozřejmě jsem hrdý na to, že hráč s tak obrovskou kvalitou a zkušenostmi chce a bude oblékat dresy s logem Komety a bavit fanoušky našeho klubu. V případě, že za nás nastoupí, bude Tomáš patřit ke klíčovým hráčům, jako jsou Martin Erat, Leoš Čermák, Peter Mueller, Martin Zaťovič a další,« připojil Zábranský a dodal, že termín Plekancova prvního startu za Kometu bude předmětem dalšího jednání.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.