Ilustrační FOTO - Pixabay

Sněžení zkomplikovalo dopravu

Noční sněžení a teploty pod bodem mrazu ráno komplikovaly dopravu na některých silnicích na Šumavě a v Novohradských horách, vážnější problémy na silnicích ale nezpůsobily.

Ve vyšších polohách Šumavy přes noc napadlo do dvaceti centimetrů sněhu. Silničáři v Jihočeském kraji nejčastěji vyjížděli v okolí Prachatic a Novohradských hor. Řidiči musejí počítat s komplikacemi i na některých vozovkách v okolí lipenské nádrže, především v úseku Želnava - Pernek. Na šumavských silnicích ve vyšších polohách Plzeňského kraje byla ráno po nočním sněžení ujetá vrstva sněhu krytá posypem, a to v místech, v nichž silničáři nemohou kvůli ochraně přírody používat sůl. Na chemicky ošetřovaných silnicích Šumavy ležel rozbředlý sníh, všechny vozovky byly ale se zvýšenou opatrností sjízdné.

Některé silnice na Vsetínsku ráno místy namrzaly, dopravu ve Zlínském kraji místy komplikovaly také mlhy a silný vítr. Také na silnicích ve vyšších polohách v Moravskoslezském kraji řidiči museli dodržovat zvýšenou opatrnost. Na Bruntálsku a Opavsku se místy tvořila ledovka. Na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku byly silnice po ránu vlhké a sjízdné se zvýšenou opatrností. Pro nákladní vozidla byla uzavřena silnice I/56 mezi Frýdlantem nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku a Horní Bečvou na Vsetínsku, která je jedním z hlavních tahů na Slovensku.

Navzdory varování meteorologů před náledím byly silnice na Vysočině v noci i po ránu sjízdné bez omezení. Komunikace včetně dálnic byly v kraji převážně suché a vymrzlé, jen na Pelhřimovsku a Jihlavsku byly kvůli mlze vlhké.

Meteorologové v pondělí varovali před tím, že nová sněhová pokrývka až 25 centimetrů a náledí může zkomplikovat dopravu nebo ohrozit dodávky elektrické energie hlavně na horách na jihu Čech. Doporučili řidičům, aby nevyjížděli bez zimních pneumatik a při cestě do hor si raději vzali sněhové řetězy. Pokud je sníh mokrý, mohou pod jeho vahou padat stromy a větve. Zrádné bývá také náledí, ledovka či zmrazky na silnicích i chodnících. Na nejbližší dny předvídají meteorologové sněžení zatím jen slabé a ojedinělé.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.