Ilustrační FOTO - Pixabay

Více bezdomovců

V Británii žije nejméně 320 000 bezdomovců. Odhaduje to charitativní organizace Shelter, o jejímž výzkumu informoval deník The Guardian. Uvedené číslo představuje oproti loňskému šetření nárůst počtu Britů bez střechy nad hlavou o 13 000.

Shelter do své studie zahrnula nejen osoby žijící na ulici, ale i obyvatele provizorních ubytoven. Organizace uvádí, že číslo, které vzešlo z jejího výzkumu, nejspíše reálnou situaci podceňuje, protože nezachycuje fenomén »skrytého bezdomovectví«. To se týká lidí, kteří přespávají na pohovkách u známých nebo v autech a různých přístřešcích. Výsledný odhad naznačuje, že bezdomovectví se v Británii týká každého dvoustého obyvatele, přestože britská vláda slíbila, že proti »krizi« bude bojovat. »Nikdo by neměl zůstat bez střechy nad hlavou, což je důvod, proč jsme odhodláni skoncovat s nocováním na ulici a věnovat se příčinám bezdomovectví,« řekl letos britský ministr pro místní samosprávu James Brokenshire.

Shelter označila za nejvýraznější ohnisko bezdomovectví v Británii městský obvod Newham na východě Londýna, kde údajně každý 24tý obyvatel nemá stabilní ubytování. V celé britské metropoli s více než osmi miliony obyvatel žije podle průzkumu 170 000 osob bez domova. Nejprudší nárůst počtu bezdomovců zaznamenali autoři studie v hrabstvích West Midlands, Yorkshire a Humberside. Narostl zde oproti loňskému roku o 12 %, zatímco v celostátním měřítku nárůst činil čtyři procenta. »Čísla ukazují, jak se bezdomovectví a nejistota kolem bydlení rozšiřují za hranice svého tradičního ohniska v Londýně i do dalších míst (anglického) jihovýchodu a centrální Anglie a jak se dopad vysokých nájmů a škrtů v sociální politice šíří dál,« napsal The Guardian. Britská vláda v roce 2017 slíbila do roku 2022 snížit počet bezdomovců na polovinu a do roku 2027 bezdomovectví vymýtit zcela.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.