Elfové a trollové

Tak jsem dnes zjistila, že jsem troll. Přesněji proruský troll. Jsem v hledáčku elfů. Skupiny vlivných a důležitých lidí, kteří si předsevzali boj s internetovými trolly, kteří šíří dezinformace a proruskou propagandu. Prý je elfů v Česku několik desítek, kvůli bezpečnosti však tají svoji totožnost. »Víme, že rozdělování naší společnosti a podpora extrémů je záměrná, stojí za ní cizí zájmy a provádějí je různě motivovaní nepřátelé našich hodnot,« nechal se slyšet jeden ze zakladatelů.

O jejich svatém poslání a důležitosti pro lidstvo vypovídá už to, že hájí »naše«, tedy jejich hodnoty. Ne hodnoty demokracie, společnosti, lidství… Co jsou ty jejich »naše« hodnoty?

Tato skupina například pod falešnými profily vstupuje do komunit na Facebooku, kde se ve velkém šíří dezinformace, a hledají jejich původci. Mapují, jaké lži nesou řetězové e-maily a kdo za nimi stojí. To všechno prý dobrovolně, bezplatně, ve svém volném čase. Úžasné nasazení. Proč? Protože lidé nevěří mainstreamu a sedmá velmoc ztrácí vliv.

Já jsem asi už delší dobu jejich nepřítel, už například kvůli článku »Prezident – loutka, nebo osobnost?« ve kterém jsem přirovnala Zemana k Churchillovi. A ono se to chytlo! Dokonce byl tento článek prý jedním z nejčastěji přeposílaným! Ne mnou, ale vámi, čtenáři! To jsem si troufla, co?

Ale ještě nade mnou nezlomili hůl. Člen elfů, Bohumil Kartous, učenec a samozvaný expert ve věcech školních a školských, mi poslal mail s přílohou »Ruská energetická politika jako zbraň«. Vysvětluje, proč není vhodné, aby jadernou elektrárnu u nás stavěla ruská společnost. Důvodů si našli mnoho, začnu nejzásadnějšími body. Například posilování přítomnosti a vlivu v cílové zemi. Pardon, ale proč se neučit od zkušenějších? Kolik jiných zemí má u nás své firmy? Kolik jich je evropských, amerických, ruských? Navíc je podle mého rozdíl mezi přítomností ekonomickou, obchodní a vojenskou… Druhým bodem je korupce a financování Kremlu nakloněných politických a ekonomických entit podílem na zisku probíhajících projektů (ať už otevřeným nebo skrytým). Na druhou stranu, kdo se sponzoringem demonstrací, protiruských uskupení a neziskovek snaží prosadit zájmy té druhé strany? Rusko, co vím, nic podobného nedělá. Nemá to zapotřebí… Další problém jsou prý zvýhodněné ceny a podmínky pro spřátelené režimy. Sakra o tom je přeci výhodný obchod, ne? Nebo není v zájmu české ekonomiky mít výhodné ceny a podmínky?

Dalšími body jsou pak závislost na zdrojích, a jeho zneužívání, ale to tak kouzelně rozpitvávají, že si to nechám na příště…

Vaše trollka

Helena KOČOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 40 hlasů.

Helena KOČOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


pleningeri
2018-11-28 08:59
Pohrobci Charty77 a Občanského fóra bijí na poplach. Jejich ryze
proamerická propaganda prý ztrácí sílu. Nevadila jim přítomnost
agentů amerických tajných služeb přímo ve vládách Pavlem Tigridem
počínaje. V době působení Alexandra Vondry moc nescházelo a poblíž
Prahy mohl stát výkonný radar protiraketové obrany USA, prý proti
raketám z KLDR. Ono, čeho je moc škodí a přestává to zabírat ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.