Ilustrační FOTO - Pixabay

Salmondo pomůže vybrat střední školy

Žáci základních škol v Jihočeském kraji si budou moci vybírat střední školu i pomocí speciální aplikace. Systém nazvaný Salmondo jim vygeneruje obor, který by jim měl nejvíc vyhovovat.

Projekt má pomoci k tomu, aby studenti takto vybrané střední školy dokončili, a navíc následně zůstali u zvolené profese. Aplikace Salmondo je nyní dostupná prostřednictvím nového webu. »Žákům to pomůže k tomu, aby si střední školu vybrali s ohledem na své schopnosti a na své zájmy. Smyslem toho je, aby nestudovali obor, který by pro ně byl naprosto cizí, a oni k němu neměli žádný vztah,« řekl Petr Rejnek z Jihočeské hospodářské komory.

Podle něj projekt pomůže částečně vyřešit i situaci na trhu práce. Zaměstnavatelé nyní často shánějí uchazeče pro určité profese a počet volných míst převyšuje poptávku po těchto pozicích. »Smyslem této aktivity je nejen zkvalitnit kariérové poradenství a odborné vzdělávání v Jihočeském kraji, ale také propojit žáky s pracovním trhem, protože právě tam absolventi našich škol směřují. Je třeba neustále pracovat na slaďování potřeb trhu práce se vzdělávací sférou, a to bez zaměstnavatelů v dnešní době opravdu nelze,« uvedla vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy jihočeského krajského úřadu Hana Šímová.

Aplikace Salmondo je soubor on-line testů, které sestavili psychologové. V Jihočeském kraji si nyní bude vybírat další studium přibližně 5000 žáků devátých tříd základních škol.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.