Téma pro investigativce

Emotivní řeč pana Schwarzenberga na schůzi Poslanecké sněmovny mající vyjádřit nedůvěru vládě, v níž vyzýval Andreje Babiše k tomu, aby odstoupil, mě dojala. Člověk by skoro zaplakal, když zmíněný pan poslanec svým typickým způsobem mluvil o tom, že premiér je pro nás všechny zátěží. Šlo o Čapí hnízdo a souvislosti, které nám předhodili dva novináři ze Seznamu. Pečlivě připravená akce měla vyvolat pnutí nejen na sněmovní scéně, ale ve stylu »Bratislava« měla donutit odstoupit Babiše z čela vlády a jmenovat místo něj jiného, ale ne tak silného lídra. Ten by pak neudržel soudržnost v hnutí ANO, čímž pádem by pravice, nazývaná sama sebe jako »demokratická«, se mohla dostat k moci. Netvrdím ovšem, že Babišovo hnutí je méně napravo, ale protože muselo přijmout jinou variantu, než by byla ta s »demokratickou« pravicí, plní i kus programu levicových stran a beze sporu i komunistů. Snaha »demokratických« stran tedy nevyšla, proto ta zuřivost.

Pan poslanec Schwarzenberg tedy patřil také ke »školitelům«, kteří měli přesvědčit, jak děsivou zátěží je Čapí hnízdo pro politiku naší země a možná celé Evropské unie. Jenže proč se právě Schwarzenberg přihlásil o slovo? Neměl by se raději stáhnout do ústraní a modlit se, aby si na jeho kauzu nikdo nevzpomněl, anebo si myslí, že jeho »knížecí Milost« může všechno? Feudalismus už dávno skončil, pro šlechtu neplatí jiné zákony. Či je tomu, alespoň v kruzích kolem Miroslava Kalouska a »demokratických« stran vůbec, jinak? Připomeňme tedy, oč tu jde.

V době, kdy byl pan Schwarzenberg ministrem zahraničí, podnikal. Firma Orlík nad Vltavou, s. r. o., v níž »držel« 99,82 % akcií, měla podle toho, co koluje na internetu, dostat údajně od ministerstva financí řízeného Miroslavem Kalouskem více než sto milionů dotací ze státního rozpočtu a prý i další dotace z Evropské unie. Dostala je? Nikdo neřekl, že nikoli. Takže dostala.

A dále: prostřednictvím této firmy ing. Kalousek, tedy jeho ministerský úřad, a ing. Černík zase z ministerstva zemědělství, poslali více než sedmdesát milionů za odbahnění písčitých rybníků Sobík, Silvestr a Zhoř zmíněné Schwarzenbergově firmě. Tam pan ministr zahraničí namísto bahna těžil písek, který pak prodával například cestářům na opravu cest. Kšeft to byl náramný. Je možné říci, že skutečně ministerský. Že by o něm nikdo nevěděl? Anebo věděl, ale protože šlo o kamaráda z »jedné kostelní lavice« se o něm mlčelo? A mlčeli i investigativci typu Slonková a Kubík. Prostě pan ministr byl jejich člověkem, jejich kandidátem na prezidenta a podrazit ho? Ne, to nepřipadalo v úvahu.

Napsal jsem nepravdu? Pokud ano, pak už by to dávno poslanec Schwarzenberg zpochybnil, protože informace o tom se už kdysi dostaly do tisku. Jen je nikdo nerozmazával a nešel za příbuznými pana ministra. Usnuly, tedy měly usnout na věky.

A pokud oba výše jmenovaní novináři přece jen o této kauze nevěděli, pak věřím, že tento článeček je uvede na správnou stopu a začnou pátrat po pravdě. Já, přiznávám se, to neumím. Nejsem totiž »investigativec« jejich úrovně a je mi »proti srsti« chtít svědectví od příbuzných, kteří jsou na tom třeba zdravotně nikoli právě nejlépe.

Jaroslav KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 62 hlasů.

Jaroslav KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-11-29 18:24
Pan Motl má tentokrát pravdu. Doslova. Odmyslíme-li sarkazmus. Za
připomenutí by taky stálo, kolik času pan ministr Černokopecký von
Orlik věnoval vlastním kšeftům, a kolik své práci ministra.
Každopádně ale dotlačil vládu k uznámí Kosova. Hold pravý
"český" Slavjanofil, pěkně nenažraný, se nezapřel. A
možná by to všechno stačilo i na Hrad (Mírov).
o.motl
2018-11-29 17:48
Koluje na internetu, že Schwarzenbergova firma dostala dotace od Kalouskem
řízeného ministerstva. Nikdo neřekl, že nikoli. Takže dostala.
Neprůstřelná logika.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.