Jablonec už ztratil šanci na postup

Fotbalisté Dynama Kyjev v Evropské lize vyhráli v Astaně 1:0 a po pátém kole si zajistili účast v jarní vyřazovací fázi. Tímto výsledkem Jablonec ztratil šanci na postup ze skupiny K už před domácím zápasem s Rennes. Zenit v Petrohradu zdolal Kodaň 1:0 a do play off postoupil jako vítěz »slávistické« skupiny C.

Hráči Astany byli od začátku výrazně aktivnější, ale šance nevyužili. Naopak Dynamu stačila k vedení jediná střela na branku v prvním poločase. V 29. minutě Viktor Cygankov patičkou uvolnil Benjamina Verbiče a ten se trefil přízemní ranou.

Domácí byli v 81. minutě blízko vyrovnání, ale Antonio Rukavina napálil břevno a Dmitrij Šomko z dorážky minul branku. Astana přes porážku také dnes oslaví postup, pokud Rennes nevyhraje na severu Čech. Kyjevský tým, který má jisté i první místo ve skupině, za dva týdny přivítá Jablonec.

Petrohrad dokázal pevnou obranu Kodaně zlomit v 59. minutě, kdy Jerochinovu akci zakončil přízemní střelou Slovák Róbert Mak. Ruský tým už soupeře do šancí nepustil a v tomto ročníku Evropské ligy udržel neporazitelnost.

Zenit uzavře skupinu v Praze proti Slavii, která v Bordeaux prohrála 0:2, Kodaň za dva týdny přivítá Bordeaux. Šanci na postup z druhé pozice stále mají všechny tři týmy.

Brankář Petr Čech pomohl Arsenalu k výhře 3:0 na hřišti Poltavy. Londýnský tým si zajistil první místo ve skupině E před Sportingem Lisabon. Už v prvním poločase v Kyjevě skórovali Emile Smith Rowe, Aaron Ramsey z penalty a Joe Willock.

Trnava s trenérem Radoslavem Látalem remizovala v Bruselu s Anderlechtem 0:0 a ztratila šanci na postup ze skupiny D. Za hosty odehrál celý zápas český záložník Jiří Kulhánek.

AC Milán doma odvrátil blamáž s outsiderem Dudelange a zvítězil 5:2. »Rossoneri«, za které poprvé v sezoně nastoupil český stoper Stefan Simič, jsou blízko postupu. Betis Sevilla ve druhém utkání skupiny F gólem Sergia Canalese zdolal Olympiakos Pireus 1:0 a zajistil si místo ve vyřazovací fázi.