Ze slavnostní premiéry

Nabroušené hvězdy od plotny

Slavnostní premiérou představení Čarodějky v kuchyni se v Divadle Metro představila skupina herců, kterou dala pro tento účel dohromady Michaela Dolinová. Kanadská autorka zavede diváky do prostředí televizního natáčení cooking show, kde si jdou po krku dvě kulinářské hvězdy - Veronika Žilková a právě Dolinová. Obě »nabroušené star od plotny« má udržet na uzdě režisér televizního přenosu Vincent Navrátil, popřípadě Ladislav Ondřej, za vydatné pomoci asistenta režie Milana Duchka.

»Je to slavnostní premiéra, přestože jsme už Čarodějky hráli v mnoha městech po republice. Nyní je trend, že si herci představení takzvaně ojezdí a před premiérou ještě vychytají nějaké narážky a vtipy, protože při zkouškách neodhadnete, na co diváci budou reagovat. Jsme připraveni, ale největší stres mám ze sponzorů, abychom je hned na začátku všechny správně vyjmenovali,« usmívala se Dolinová, která ve spolupráci s režisérem komedie Romanem Štolpou, musela zasáhnout do obsazení hry. »Vzhledem k tomu, že Veronika Žilková odlétá za manželem do Izraele, požádali jsme Sandru Pogodovou o alternaci. Bude hrát od března a Veronika bude na některá představení létat do Čech. Mně totiž herci na představení létají,« smála se herečka.

Čarodějky Michaela Dolinová a Veronika Žilková v zákulisí

Jasno má i Veronika Žilková, která se odjezdem do ciziny od herecké práce úplně neodstřihne. Životní změnu bere s nadhledem a humorem sobě vlastním. »Budu létat do Čech, abych si zavařila. Budu manželovi utíkat za Dolinovou. Mám s Míšou nějakou smlouvu, kterou musím dodržet. Ale budu se vracet i kvůli případným jiným nabídkám. Vždyť je to jen tři hodiny letu, to je jako, když jedete na chalupu,« glosovala Žilková před premiérou Čarodějek. V hledišti z rodiny oblíbené herečky neseděl nikdo. »Všichni už to viděli. Synové, babička a Agáta to vidět nechce, protože mě to učila, Čarodějky umí i pozadu. Kdo to neviděl, je dcera Kordula, ta má dneska tancování. Ani manžel neví, že mám oficiální premiéru,« usmívala se Žilková a ještě pochválila svého syna Vincenta Navrátila. »S Vincentem se mi hraje dobře. Už jsme pochopila, že je někdy chytřejší než já a na jevišti mi i něco poradí. Dostali jsme se trochu jinam, už jsem ta stará matka, která ráda poslouchá dospělé děti.«

Řada známých osobností

Do hlediště Divadla Metro mimo přátel, známých a rodinných příslušníků zasedly také známé osobnosti. Na své herecké kolegyně se přišla podívat herečka Sandra Pogodová, nechyběl dabér Michal Jagelka, který namluvil do představení džingly, moderátor Aleš Cibulka či prezident soutěže Muž roku David Novotný. Dorazila také herečka a kavárnice Anife Vyskočilová. »Už nejsem kavárnice. Zvedli mi nájem, tak jsem svoje Anicafe zavřela,« uvedla Anife a dodala, že jí Čarodějky v kuchyni bavily. Energie a řevnivost hlavních hrdinek je přesně podle jejího gusta.

Čarodějky v kuchyni se i před Vánoci rozjedou do českých měst. Pak si dají chviličku oddech, ale hned v lednu čekají Michaelu Dolinovou, Veroniku Žilkovou nebo Sandru Pogodovou, Vincenta Navrátila nebo Ladislava Ondřeje a Milana Duchka další vystoupení. Představení mají již naplánovaná až do listopadu dalšího roku.

(mac)

FOTO – Čarodějky v kuchyni


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 1 hlas.

(mac)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.