CNN Centrum v Atlantě, USA. Ilustrační foto - wikimedia commons

Komentátor vyhozen

Americká televize CNN dala výpověď svému komentátorovi Marcovi Lamontu Hillovi za jeho středeční výroky v OSN u příležitosti mezinárodního dne solidarity s palestinským lidem.

Hill, který je nejen televizní osobností, ale také akademikem a občanským aktivistou, v OSN hovořil o nutnosti ukončit izraelské násilí a osvobodit Palestinu. Část jeho řeči byla ale vyložena jako volání po zničení Izraele. Sám Hill však odmítl, že by usiloval o to, aby byl Izrael smazán z mapy Blízkého východu.

Hill komentoval izraelsko-palestinský konflikt na schůzce v OSN ve středu. Řekl, že »musíme hájit a propagovat nenásilí«, doplnil, že nelze »Palestince hanit za jejich odpor a za to, že odmítají nic nedělat, když stojí tváří v tvář násilí ze strany (izraelského) státu a etnickému násilí«. Hill také volal po »osvobození Palestiny od řeky po moře«.

Kritici okamžitě Hilla odsoudili s tím, že volá po zničení Izraele. Hill se následně na Twitteru proti kritice ohradil. »Nepodporuji antisemitismus, vraždění Židů, ani nic jiného, co se mému projevu připisuje. Svůj život jsem strávil tím, že jsem se takové věci snažil měnit,« napsal. V dalším tweetu pak uvedl, že slova »od řeky po moře« nebyla výzvou k destrukci Izraele, ale »voláním po spravedlnosti jak v Izraeli, tak na Západním břehu Jordánu a v Gaze. Projev byl velmi jasný a podrobně tyto věci vysvětlil. Jakkoliv dlouhá debata nezmění, co jsem ve skutečnosti řekl a co jsem tím myslel,« uvedl Hill.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 13 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.