Šimkův úspěšný debut

Vítězný debut si v NHL odbyl bek Radim Šimek ze San Jose, které triumfem 3:1 na ledě Montrealu ukončilo sérii čtyř porážek. Extraligový šampion z roku 2016, který úvodní dva měsíce sezony plnil roli náhradníka, během 13 minut a 19 sekund na ledě nebodoval, ale byl u třetí branky Sharks, díky čemuž si připsal kladný bod do hodnocení plus/minus. Útočníci kalifornského celku Tomáš Hertl a Lukáš Radil vyšli rovněž bodově naprázdno.

Mladoboleslavský rodák nahradil v sestavě Joakima Ryana a v první obranné dvojici nastoupil po boku Brenta Burnse, jenž vstřelil gól a na další přihrál. Účastník světových šampionátů z let 2016 a 2017 se stal pátým Čechem, který se v tomto ročníku dočkal v nejslavnější hokejové lize premiéry. Navázal tak na obránce Filipa Hronka a Libora Šuláka z Detroitu, Jakuba Zbořila z Bostonu a svého spoluhráče Lukáše Radila.

Útočník Ondřej Kaše přispěl dvěma nahrávkami k výhře Anaheimu 6:5 ve Washingtonu. Za poražené Capitals zaznamenal stejnou bilanci útočník Dmitrij Jaškin.

Výsledky NHL: Washington - Anaheim 5:6, NY Rangers - Winnipeg 3:4 po sam. nájezdech, Montreal - San Jose 1:3, Detroit - Colorado 0:2, Chicago - Calgary 2:3, Los Angeles - Carolina 2:0.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.