Třinečtí Oceláři dál »válcují« soupeře

Hokejisté Třince udrželi šestibodový náskok v čele extraligy, když ve 24. kole přehráli v Plzni Škodu 4:1 a zaznamenali už desátou výhru v řadě. Druhý Liberec si vyšlápl na obhájce prvenství Brno a zvítězil i podruhé v sezoně výsledkem 5:2. Třetí už je zásluhou série pěti výher Olomouc.

Třinec dlouho držel hubené vedení z první třetiny, které definitivně pojistil dvěma trefami během tří minut ve třetí dvacetiminutovce. Trápící se Západočeši celý zápas bojovali s koncovkou a prohráli už pátý domácí zápas v řadě.

Bílí Tygři zdolali Kometu stejným výsledkem jako v říjnu na jejím ledě. V sezoně jí tak nepřenechali ještě ani bod a potvrdili, že se jim před svými fanoušky daří - připsali si šestou domácí výhru v řadě. V tabulce si tak Severočeši upevnili druhou pozici, Brno naopak zůstává mimo elitní šestku. Dva body za nahrávky si připsal domácí lídr bodování soutěže útočník Marek Kvapil.

Hokejisté Hradce Králové porazili domácí Vítkovice 5:4 po samostatných nájezdech. Ostravané brzy prohrávali po gólech Daniela Rákose a Lukáše Vopelky, pak skóre čtyřmi góly otočili. Mountfield však dokázal díky útočníkovi Mateji Paulovičovi zápas zachránit v čase 59:52, sám Paulovič poté v osmé sérii rozhodl i nájezdy.

V poslední době výborně hrající Hanáci uspěli na ledě Pardubic 4:1 a připsali si pátou výhru za sebou. Olomoučtí k vítězství nakročili už v první části, kterou po brankách Davida Ostřížka a Lukáše Nahodila vyhráli 2:0. Dynamo dokázalo jen v závěru druhé třetiny snížit na 1:3, na obrat ale nemělo síly a připsalo si už osmou porážku v řadě. Z toho posledních pět utkání Východočeši nebodovali.

Dvě branky a asistence obránce Daniela Gazdy výrazně pomohly Zlínu k výhře v Mladé Boleslavi (3:2). Poslední Chomutov nevyužil zaváhání Pardubic k tomu, aby se odlepil ode dna, místo toho prohrál potřetí za sebou, když odevzdal všechny body Karlovým Varům (1:3).

Již v úterý 23. října podlehla Sparta v předehrávaném utkání Litvínovu 1:4.

Program hokejové Tipsport extraligy:

Úterý 4. prosince:

Předehrávka 31. kola: 18.00 Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec (vzájemné zápasy v této sezoně: 2:0, 1:3).

Předehrávka 42. kola: 17.00 HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav (3:1, 3:2).

Čtvrtek 6. prosince - předehrávka 25. kola: 18.00 HC Kometa Brno - HC Sparta Praha (2:4; O2 TV Sport).

Pátek 7. prosince - 25. kolo: 17.00 HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov (3:2), 17.30 HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň (1:4), HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice (7:1), 18.00 Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera (4:6; O2 TV Sport), Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav (1:4), HC Olomouc - PSG Berani Zlín (0:4).

Neděle 9. prosince - 26. kolo: 15.30 PSG Berani Zlín - HC Kometa Brno (2:3 po sam. nájezdech), Piráti Chomutov - HC Olomouc (3:2), 16.00 BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec (1:4), HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov (0:1), Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha (4:5 v prodl.), 16.30 HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary (1:3), 18.20 HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové (6:4; ČT Sport).