Ilustrační FOTO - Haló noviny

Trumpův vzkaz

Prezident USA Donald Trump nechal severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi vzkázat, že k němu chová náklonnost a že splní jeho přání. Novinářům to v neděli v letadle cestou ze summitu G20 v Argentině řekl jihokorejský prezident Mun Če-in, který se v Buenos Aires s Trumpem sešel. Sám Trump dříve oznámil, že se s Kimem chce sejít v lednu či v únoru.

»Ten vzkaz zní, že prezident Trump má velmi příznivý názor na předsedu Kima a že ho má rád,« řekl Mun reportérům během letu z Argentiny na Nový Zéland, kde v neděli zahájil státní návštěvu. »V podstatě mě požádal, abych předsedovi Kimovi řekl, že chce realizovat jejich dohodu a že splní přání předsedy Kima,« dodal. Velmi pozitivně hovořil Trump o vůdci KLDR i během svého letu z Argentiny. »Skvěle si rozumíme. Máme dobrý vztah,« řekl Trump o svém severokorejském protějšku a dodal, že jednoho dne ho pozve do Spojených států amerických. Oba státníci se sešli poprvé na historické schůzce v červnu v Singapuru.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 5 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.