Vladimir Putin. Ilustrační FOTO - Haló noviny

Žádné doprošování

Rozhodnutí Donalda Trumpa zrušit schůzku s Vladimirem Putinem v Buenos Aires ruského prezidenta neurazilo, ale rozčarovalo.

O odvolání schůzky prezidentů naplánované na minulý týden s novináři hovořil hlavní zahraničněpolitický poradce Kremlu Jurij Ušakov. Poznamenal, že Moskva se nehodlá vnucovat a o uspořádání nového summitu se ve Washingtonu doprošovat nebude.

Trump se v argentinské metropoli v pátek a v sobotu zúčastnil schůzky skupiny G20, na kterou přijel i Putin. Původně se předpokládalo, že prezidenti využijí této příležitosti k zevrubnému posouzení vzájemných vztahů a problémů světové politiky. Trump ale schůzku zrušil.

Přesto se v Buenos Aires oba státníci »vestoje« setkali, podle Ušakova spolu hovořili deset až patnáct minut. Posuzovali zejména situaci na Ukrajině a kerčský incident. Ušakov zdůraznil, že zrušení řádného summitu Putin nepociťoval jako »políček« z americké strany a neurazil se. Jen mu to přišlo líto. Možná Putinova návštěva v Bílém domě prý tématem besedy nebyla. »Američané se musejí sami rozhoupat a něco navrhnout,« prohlásil Ušakov.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 22 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.