Ilustrační FOTO - Pixabay

Proti domácímu násilí

Tisíce Izraelek vyšly do ulic k protestu proti domácímu násilí páchanému na ženách.

Letos v zemi při tomto násilí zemřelo 24 žen. Účastnice akce od rána blokovaly důležité křižovatky. Některé z žen zvolily dramatické metody - lehly si například v pozici mrtvol na dlažbu pokrytou červenou barvou.

V deset hodin dopoledne na 24 minut zavládlo ticho na památku letošních obětí. Zabili je buď partneři, nebo známí. Bezprostředním podnětem ke svolání akce byly vraždy dvou mladých Izraelek, jejichž těla se našla 26. listopadu.

Na dopolední akci v Tel Avivu přišlo i několik členů opozice. Jedna z političek, Cipi Livniová, vyzvala úřady, aby byly v ochraně žen aktivnější. Vláda podle ní musí začít plnit plán, který už existuje, ale není využíván. Organizátorky akci označují jako stávku. S účastí svých zaměstnankyň souhlasilo množství škol, městských úřadů a dalších institucí. Krátce se k protestu připojily i zaměstnankyně Ben Gurionova letiště, což způsobilo zpoždění několika letů.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.