Karel Krejčí přebírá po Vítězslavu Lavičkovi reprezentaci do 21 let. FOTO - fcviktoria.cz

Lvíčata povede Krejčí, Sionko manažerem reprezentace

Fotbalová reprezentace do 21 let mění trenéra. Vítězslavu Lavičkovi skončila smlouva a výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl, že tým převezme Karel Krejčí, který dosud vedl dvacítku. U ní ho nahradí kouč plzeňské juniorky Jiří Žilák.

»Vážím si této nabídky, jednadvacítka se v naší fotbalové historii postarala o řadu výrazných úspěchů a mým přáním je, abychom se na tento odkaz pokusili navázat. Jsem rád, že můžu pokračovat v započaté práci a dál budu mít pod rukama kluky, s nimiž to ve dvacítce táhneme už rok a půl. Tým má potenciál a vnitřní sílu, aby byl úspěšný i v kategorii do 21 let,« řekl Krejčí.

Pětapadesátiletý Lavička vedl jednadvacítku od roku 2015 a postoupil s týmem na loňské mistrovství Evropy. V další kvalifikaci se mu už ale tolik nedařilo a Češi skončili až třetí ve skupině za Řeckem a Chorvatskem. Končící smlouva mu tak nebyla prodloužena.

»Víťa Lavička je nejen skvělý trenér, ale hlavně morálně úžasný člověk. Chci mu tak poděkovat za všechno co ve své funkci od léta 2015 udělal i za to, jakou pozitivní náladu přinášel na půdu asociace,« řekl předseda FAČR Martin Malík.

»Tři a půl roku je podle mého názoru odpovídající doba u jednoho týmu a rozhodl jsem se proto posunout v kariéře dál. Hráčům, kteří za mého působení prošli týmem, přeji co nejlepší uplatnění a úspěch v jejich další kariéře,« uvedl Lavička.

Asociace se rozhodla k logickému kroku a povolala od dvacítky Krejčího, který dosud vedl právě nastupující ročníky jednadvacítky a může navázat na svou dosavadní práci.

Devětačtyřicetiletý Krejčí je bývalý ligový hráč Dukly, Zlína a Českých Budějovic. V Dukle a Českých Budějovicích začínal i s trenérskou kariérou u mládeže. Poté sedm let působil v Příbrami. Od roku 2007 byl v Plzni, kde se později stal asistentem trenéra Pavla Vrby, s nímž pomohl Plzni k dvěma mistrovským titulům a k postupu do Ligy mistrů. Poté ho následoval i k národnímu týmu.

V srpnu 2015 se do Plzně vrátil jako hlavní trenér, když nahradil Miroslava Koubka. Viktoria pod ním 16 výhrami v řadě vytvořila rekord ligy a obhájila mistrovský titul. Po deseti měsících ve funkci však Krejčí skončil, aby se mohl soustředit na reprezentaci a účast na mistrovství Evropy, po němž spolu s Vrbou u národního týmu skončil

Od února 2017 vedl dvacítku, která z 15 zápasů zaznamenala šest výher, tři remízy a šest porážek při skóre 25:29. S týmem vyhrál například v Portugalsku, nad Itálií či Nizozemskem.

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR jmenoval Libora Sionka manažerem reprezentace. Stejnou funkci dosud vykonával u národního týmu do 21 let po boku trenéra Lavičky.

»Libor prokázal, že se v dané problematice výborně orientuje a odvedl u jednadvacítky kus dobré práce. Je to osobnost s velkou hráčskou minulostí respektovaná napříč fotbalovým spektrem a určitě se prosadí také u reprezentačního áčka, kde jsme potřebovali manažerský post obsadit,« řekl předseda FAČR Martin Malík.

Národní tým neměl manažera od září, kdy ve funkci skončil Jaromír Šeterle spolu s trenérem Karlem Jarolímem. Jeho povinnosti převzal ředitel oddělení reprezentace STES Tomáš Pata.

Nyní se funkce ujme Sionko, který v letech 1999 až 2010 za národní tým odehrál 41 zápasů a vstřelil osm branek. Zahrál si na mistrovství světa 2006 i mistrovství Evropy 2008. Bývalý hráč Ostravy, Sparty, Štýrského Hradce, Austrie Vídeň, Glasgow Rangers a Kodaně ukončil kariéru v roce 2012. Poté se vrhl na dráhu funkcionáře a poslední rok a půl byl manažerem jednadvacítky.

»U jednadvacítky zatím tento post necháme neobsazený, do začátku nové kvalifikace zbývá dostatek času a o práci se podělí stávající členové realizačního týmu. Výhledově však také u jednadvacítky chceme mít manažerský post pokrytý. Nyní však nemusíme jednat pod žádným tlakem,« dodal Malík.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.