Ilustrační FOTO - Pixabay

Írán přešel na elektronická víza

Íránský úřad pro cestovní ruch se rozhodl, že turisté při vstupu do země již nebudou dostávat razítka do cestovního pasu a víza budou pouze elektronická.

Na Twitteru to nedávno oznámil šéf íránské Organizace pro kulturní dědictví, řemesla a cestovní ruch (ICHTO) Alí Asghar Múnesán. Země tak chce podpořit turistiku.

Někteří turisté mohli totiž mít obavy z cest do Íránu, protože s íránským razítkem v pase pro ně pak bylo obtížné vycestovat do některých jiných (nedemokratických) zemí, například do USA či do Izraele.

»Po jednání s ministerstvem zahraničí mohou od dnešního dne (pátek 23. listopadu) zahraniční turisté a obchodníci vstupovat do Íránu bez obav s elektronickým vízem,« citovala agentura DPA oznámení Múnesána. Tím se ruší potřeba mít v pase razítko a lidem ze všech zemí to umožní cestovat do Íránu bez obav, dodal.

Lidé, kteří cestují do Íránu, Iráku, Sýrie, Súdánu, Libye, Somálska a Jemenu čelí od roku 2015 omezením, když žádají o víza do USA. V červnu nebyla dokonce schválena internetová žádost o vstup do USA bývalému šéfovi paktu NATO Javierovi Solanovi, protože předtím cestoval do Íránu…

Tyto problémy odradily mnoho cizinců od cest do Íránu. Teherán proto doufá, že díky vstupu bez razítka se tento problém vyřeší. Vzhledem k tomu, že země čelí novým nelegálním sankcím USA, ale i hospodářské krizi, obrací se podle ČTK stále více k cestovnímu ruchu jako alternativnímu zdroji příjmů.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 6 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.