Ilustrační FOTO - Pixabay

Brexit by neopakovali

Stále více Britů se oproti předchozím průzkumům veřejného mínění domnívá, že bylo chybou odhlasovat v referendu přede dvěma lety odchod Spojeného království z Evropské unie.

Ukázala to anketa institutu YouGov pro britský deník The Times. Podle sondáže nyní 49 % Britů soudí, že odhlasování brexitu v roce 2016 byla chyba, což je podle The Times nejvyšší počet v dosavadních průzkumech YouGov. Naopak už jen 38 % Britů má za to, že rozhodnutí opustit EU bylo správné.

Z těch, co v plebiscitu hlasovali pro brexit, si 11 % myslí, že země učinila nesprávné rozhodnutí. V polovině listopadu to bylo osm procent, připomněla ČTK.

Historická ponižující porážka

Za historickou ponižující porážku premiérky Theresy Mayové označuje britský tisk trojí hlasování v dolní komoře parlamentu, které vláda prohrála v úterý na úvod debaty o dojednané podobě odchodu z EU.

BBC označuje sadu titulních stran britských novin za »absolutně strašnou« pro vládu Mayové.

Právě konzervativní The Daily Telegraph, který zastává spíše probrexitové pozice, pod titulkem »Den, kdy Mayová ztratila kontrolu« píše, že ministerská předsedkyně utrpěla historickou porážku.

Daily Telegraph srovnává střet mezi vládou a parlamentem s anglickou občanskou válkou v 17. století.

The Guardian, který je zastáncem setrvání Spojeného království v EU, přichází s titulkem »Mayová vrávorá po trojí porážce ohledně brexitu za jediný den«. Dodává, že její vzdorovitý projev v parlamentu připomínal spíše politický nekrolog.

Za »nejhorší porážku premiéra v Dolní sněmovně za 40 let« označují úterní dění v parlamentu konzervativní protibrexitové noviny The Times.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.