FOTO - Pixabay

Lyžařská sezona začíná

V Krkonoších v Královéhradeckém kraji se o víkendu rozjedou další vleky a lanovky. Skiareály v Orlických horách zatím vyčkávají.

Největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn nabídne o víkendu zatím jednu sjezdovku o délce 2,7 kilometru. »V sobotu a v neděli bude v provozu modrá sjezdovka ve Svatém Petru a k ní bude jezdit šestisedačková lanovka. Parkování bude možné na centrálním parkovišti u Hromovky. Lyžaři se do Svatého Petra a zpět dostanou lanovkou Hromovka,« řekl ředitel skiareálu René Hroneš. Když jsou v provozu všechny sjezdovky, mají lyžaři ve Špindlu k dispozici více než 20 kilometrů sjezdovek.

Areál v Mladých Bukách chce zahájit sezonu v pátek od 18. hodin večerním lyžováním. O víkendu se bude lyžovat na hlavní sjezdovce v délce 650 metrů se dvěma vleky. »V provozu bude také dětské hřiště, lyžařská škola, skiservis a doprovodné služby. Pojedeme asi tak ze 40 procent,« řekla ředitelka střediska Mladé Buky Kateřina Pilařová. Na sjezdovkách podle ní leží od 40 do 50 centimetrů technického sněhu.

Jako první v Krkonoších zahájilo sezonu středisko Černá hora, které spadá do SkiResortu Černá hora - Pec. Lyžaři mají na Černé hoře k dispozici 500 metrů horního úseku sjezdovky Anděl s asi 40 až 50 centimetry technického sněhu. K vleku Anděl na vrcholu Černé hory se lyžaři dostanou kabinovou lanovkou z Janských Lázní.

»O nadcházejícím víkendu i na začátku dalšího týdne se bude ve SkiResortu Černá hora - Pec lyžovat na horním úseku sjezdovky Anděl. S otevřením více sjezdovek počítáme od pátku 14. prosince, mělo by jít o sjezdovky na Černé hoře a nově v Peci pod Sněžkou. Rozsah budeme upřesňovat během příštího týdne, bude záležet na počasí,« řekla mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

Skiareál Pomezky v Malé Úpě na hřebenech Krkonoš nabízí od soboty lyžařům spodních 500 metrů sjezdovky Lesní Hřeben s asi 25 centimetry technického sněhu a dětský vlek. »Areál na Pomezkách jede asi tak z 50 procent. Když nám počasí bude přát, tak od pátku 14. prosince bychom chtěli nabídnout lyžování i přes týden, tedy nejen o víkendu,« řekl ředitel areálu Martin Buček.

Letošní zimní sezona začala v Krkonoších o dva týdny později než loni, kdy se poprvé lyžovalo 17. listopadu na Černé hoře. Areál Černá hora začíná sezonu v Krkonoších tradičně nejdříve.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 3 hlasy.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.