Nelogičnost

Přijde mi to divné. Fotbalový sudí Radek Příhoda se v utkání první ligy Slovácko – Sparta (2:1) dopustil řady chyb. Komise rozhodčích mu vyčetla, že se před jedním z klíčových momentů, kterým bylo udělení červené karty jednomu z hostujících hráčů, podíval na video. Přiznám se, že právě tomuhle nerozumím. Od toho tam to video přece je! Proto se zavádělo. Aby chybující lidský faktor mohl být opraven a nenastala tak křivda na jednu či druhou stranu.

A Příhoda není první, kdo se ocitl na paškálu za to, že na vlastní oči neviděl to, co pak viděla technika. Už jeho kolega Pavel Královec v prvním kontroverzním utkání za použití videa (jarní derby Sparta – Slavia) byl kritizován za to, že své výroky opravoval (a správně) po zhlédnutí záznamu. A podobně na tom byli mnozí další rozhodčí, kteří novinku na fotbalových trávnících (a úspěšně) používají.

Nevím, jak vám, ale mně to celé přijde nelogické. Potrestat někoho za to, že využil něco, co bylo vymyšleno ve prospěch fair play, je postavené na hlavu. To je, jako bychom policisty trestali za to, že poznali nedovolenou rychlost až na základě údajů z radaru. Či prodavače, že používal při výpočtu útraty zákazníka kalkulačku. Anebo kdyby byla chyba, že my novináři nepíšeme na psacím stroji, jelikož máme počítač. Český fotbal zkrátka musí mít vždy něco extra…

Petr KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 29 hlasů.

Petr KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


levicovyvolic
2018-12-09 17:46
Správně! Je třeba řešit důležité problémy. Fotbal! A ne takové
prkotiny, jako jsou bezdomovci umírající zimou, 850 tisíc exekucí nebo
děti, co nemají na školní obědy. Pane šéfredaktore, to, co
vydáváte, jsou levicové noviny, ne bulvár! Vzpomeňte si!
hajek.jiri51
2018-12-07 13:55
Holt, pro naší dobu je typické že namísto Pravda vítězí se
prosazuje opak.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.