Fašismus – tvrdá realita!

Ústřední výbor KSČM se dnes 15. 12. 2018 na svém zasedání shodl na stanovisku k fašizaci Ukrajiny. Přinášíme ho v plném znění:

Fašizace Ukrajiny dospěla do nevídaných rozměrů. Neochota organizátorů válek uznat fakta může otevřít prostor pro genocidu rusky mluvících občanů Ukrajiny. Jak jinak interpretovat nedávné pochody ukrajinských ultranacionalistů? Měly tyto nacistické akce zastrašit nejen místní obyvatele, ale i vládu? Jejich účastníci požadovali přiznání statusu národních hrdinů pro členy Ukrajinské povstalecké armády (UPA), která za druhé světové války nechvalně proslula vyvražďováním tisíců Židů, Poláků, Rusů, ale i Čechů.  Status válečného veterána s příslušnými výhodami tak náleží i banderovcům spojeným s velitelem Stepanem Banderou. To budí u mnohých nejen v bývalém Československu, ale i ve světě, odpor. Přijetím takových zákonů na sebe dnešní Ukrajina bere zodpovědnost za válečné zločiny spáchané těmito skupinami bez jakéhokoliv časového omezení.

Máme obavy, že dnes mohou slavit nejen fašisté na Ukrajině, ale pokud takovýto vývoj neodmítnou odpovědní evropští politici, pak budou fašistické junty tolerovány i jinde. Velkokapitálu vyhovuje vše, co odpoutává pozornost od základních problémů společnosti.

KSČM i proto považuje za varovné a nehorázné nedávné rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1 o zastavení stihání osmi čelních představitelů neonacistického hnutí Národní odpor.  Česká justice tím opět ukázala, že je ochotna zavírat oči před neonacismem a projevy fašismu v České republice. Odmítáme, aby parlamentní demokracie byla stále více nahrazována loajalitou k postojům krajní pravice. Tolerance pravicového extremismu, projevů sympatií k nacistické ideologii a fašismu dostala další, zcela nepřijatelný rozměr.

Komunistická strana Čech a Moravy opět důrazně varuje před narůstajícím extremismem, neonacismem a fašismem v české společnosti a požaduje, aby vláda, ministerstvo zahraničí a ministerstvo spravedlnosti neuhýbaly před touto skutečností. A pozastavuje se nad netečností orgánů Evropské unie k této pobuřující a nanejvýš nebezpečné skutečnosti.

ÚV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 88 hlasů.

ÚV KSČM

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


tomasklima162
2018-12-17 10:14
Proč Komunistům tak vadí zrovna italský fašismus? Německý nacismus
byl mnohem brutálnější.
fronda
2018-12-16 12:52
Hezké. Teď to ještě umět prodat voličům.
jirichmelarcik
2018-12-15 21:32
Ukrajina je připravena na sebevražedný útok proti ruským ozbrojeným
silám v naději, že jedině tak donutí NATO k ozbrojenému zásahu. Než
o vojenské výsledky se nyní bojuje o vědomí občanů zemí EU, že
provokace proti Rusku byla vlastně jen obranou ubohé Ukrajiny.Nezbývá
než útok vyčkat, odrazit a teprve pak přistoupit k aktivním vojenským
akcím.
Gartouzek
2018-12-15 20:42
Je škoda, že si členově vedení KSČM v této souvislosti nepřečetli
závěry výzkumu "Analýza dostupných soudních rozsudků pachatelů
extremistické, rasově motivované a xenofobní násilné trestné
činnosti - Ministerstvo vnitra" Tento výzkum se dá aplikovat na
fašizaci
Ukrajiny: https://www.mvcr.cz/clanek/analyza-dostupnych-soudnich-rozsudku-
pachatelu-extremisticke-rasove-motivovane-a-xenofobni-nasilne-trestne-cinno
sti.aspx
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.