Štafeta biatlonistů byla sedmá, ženy deváté

 

Česká štafeta biatlonistů Michal Šlesingr, debutant Jakub Štvrtecký, Michal Krčmář a Ondřej Moravec skončila na Světovém poháru v Hochfilzenu sedmá. Ženská čtveřice Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Markéta Davidová a Veronika Vítková byla o dvě místa horší.

Ve štafetě žen potvrdily skvělou formu v poolympijské sezoně výhrou Italky, mezi muži se z prvenství radovali Švédové. SP se nyní přesune na Vysočinu a v příštím týdnu se biatlonová elita představí od čtvrtka v Novém Městě na Moravě.

Šlesingr na prvním úseku jednou dobíjel a předával devátý v kontaktu se špičkou. Štvrtecký zvládl výborně ležku a jel pátý, vstoje ale třikrát dobíjel a Krčmáře vyslal na trať jedenáctého. Stříbrný olympijský medailista ze sprintu Krčmář štafetu posunul na desáté místo a Moravec dobrým finišem vytáhl na sedmé.

»Obecně jsme se sedmým místem spokojení, protože je to hodně vyrovnané. Moc slabých štafet tady není,« řekl kouč Zdeněk Vítek v České televizi.

Junior Štvrtecký podle něho dobře zvládl druhý úsek. »Kuba předvedl úžasný výkon. Musím ho pochválit za běžecký výkon a za ležku. Na začátku stojky mi zatrnulo, ale se štěstím to dostřílel,« zhodnotil Vítek a trošku litoval dvou Krčmářových dobíjení vleže. »Michal se nepodíval, že oproti nástřelu víc foukalo. To je asi největší škoda, každá dobíjená je znát. Mohli jsme se motat okolo pátého místa,« uvedl trenér.

Sobotní stíhací závod vyhrála finská biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová a oslavila tak třetí vítězství v sezoně. Veronika Vítková se oproti sprintu posunula o jedenáct příček a dojela na 14. místě, což je její nejlepší individuální umístění v tomto ročníku.

Stíhačku mužů ovládl Martin Fourcade, který se oklepal z nevydařených závodů v Pokljuce a i zásluhou čisté střelby vybojoval 76. vítězství v SP v kariéře. Michal Krčmář, který startoval z 20. místa, doběhl s třemi trestnými koly na 24. místě. Ondřej Moravec, jenž byl po sprintu sedmapadesátý, se propracoval až na bodované 28. místo.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.