Jako na Karjale. I v Moskvě skončili hokejisté poslední

Čeští hokejisté na turnaji Channel One Cup nenapravili sobotní debakl s Rusy (2:7) a v Moskvě podlehli Švédsku 2:3. Druhý podnik série Euro Hockey Tour v sezoně tak zakončí na posledním místě, čtvrtá příčka jim patřila i na listopadové Karjale.

Svěřenci kouče Miloše Říhy staršího měli přitom zápas výborně rozehraný. Díky gólu útočníka Tomáše Zohorny vyhráli první třetinu, ve druhé se první trefou v reprezentaci zaskvěl Patrik Zdráhal a zvýšil na 2:0.

Jenže poté skončila neprůstřelnost gólmana Patrika Bartošáka, jehož během necelých pěti minut dvakrát překonal Emil Larsson. O vítězi pak rozhodl v 57. minutě Michael Lindqvist. Stejným výsledkem porazili Seveřané český tým také v Praze na úvod turnaje Karjala.

V sobotu dal oba góly svěřenců Miloše Říhy staršího útočník Dominik Kubalík. Prvním vyrovnal v úvodu zápasu na 1:1, druhým snížil na 2:6. Sborná šla znovu do vedení ještě před polovinou první třetiny a do konce druhé části navýšila náskok na 5:1. Rusové, v jejichž řadách skórovali dvakrát Andrejové Loktionov a Kuzmenko, si tak připsali druhou výhru v domácím podniku série Euro Hockey Tour, a protože v neděli v Petrohradu pod širým nebem zdolali Finy, připsali si turnajový primát.

Zároveň Rusové zúčtovali s Čechy, kteří byli jejich jedinými přemožiteli na předchozím turnaji Karjala v Helsinkách. I přes porážku 2:5 ho sborná v listopadu vyhrála. »Jak jsme začali těmi oslabeními, tak jsme skončili. Mnoha vyloučenými a nedisciplinovaností jsme si zápas prohráli. Neměli jsme vůbec žádnou šanci. Stálo nás to spoustu sil v obraně. Někteří hráči nehráli, i proto ten zápas tak vypadal. Bylo tam ale víc věcí. Nesráželi jsme se s nimi. Říkali jsme si, že jim nesmíme nechávat prostor, přesto jsme jim ho nechávali. Rychle se dostali na koně tím vedením a pak se s nimi těžko hraje,« zhodnotil duel kouč Miloš Říha starší.

(spo)

Výsledky Channel One Cupu

+*RUSKO - ČR 7:2 (2:1, 3:0, 2:1). Branky a nahrávky: 5. Tokranov (Plotnikov, Gusev), 8. Prochorkin (Plotnikov, Gusev), 24. Loktionov (M. Grigorenko), 33. Kaprizov (M. Grigorenko, Něstěrov), 38. Kuzmenko (Kablukov), 43. Kuzmenko, 57. Loktionov (Tokranov, Gusev) - 6. D. Kubalík (Němec), 54. D. Kubalík. Rozhodčí: Vikman, Heikkinen (oba Fin.) - Lazarev, Otmachov (oba Rus.). Vyloučení: 4:8, navíc Prochorkin 10 min. - Musil 5 min. a do konce utkání, J. Kindl 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 12 491.

+*ČR - ŠVÉDSKO 2:3 (1:0, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky: 14. T. Zohorna (R. Hanzl, Němec), 29. Zdráhal (Beránek) - 30. E. Larsson (Pettersson, Wedin), 35. E. Larsson (Pettersson), 57. M. Lindqvist (Dahlbeck, Boqvist). Rozhodčí: Oskirko, Romasko - Beresňov, Judin (všichni Rus.). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 8913.

+*DALŠÍ VÝSLEDKY: Finsko - Švédsko 3:2 (0:1, 1:1, 2:0), Rusko – Finsko (dodám)