Blansko, noční Náměstí Republiky. FOTO - wikipedia commons

Střípky z blanenského zastupitelstva

Druhé zasedání blanenského zastupitelstva se konalo 18. 12. 2018. Složení zastupitelstva se po volbách rozšířilo z šesti na osm subjektů.

Klub KSČM podpořil podání žádosti ve výši tři mil. Kč adresovanou ministerstvu pro místní rozvoj na opravu komunikace mezi městskými částmi Olešná – Hořice.

Důležitým bodem programu byl návrh rozpočtu na rok 2019. Klub KSČM ocenil, že rozpočet je koncipován jako vyrovnaný. V rozpočtu se nezapomnělo na financování provozu mateřských a základních škol vč. rekonstrukce jídelny a učeben, na dobrovolné hasiče, aktivity klubu důchodců, na zájmové činnosti pro mládež apod. Proto se klub KSČM po diskusi rozhodl návrh rozpočtu svými hlasy podpořit.

Emil PERNICA, předseda klubu zastupitelů KSČM ve městě Blansko.

Klub KSČM se opět vymezil proti rozprodávání městských bytů, které by měly zůstat v majetku města pro obyvatele, kteří se ne svojí vinou dostali do finančních problémů. Čekatelů na městské byty je dle pořadníku celkem 41. Místo toho se majetek nezodpovědně prodává. Koalice si prodej bytů i přes argumenty KSČM přesto protlačila.

Na bodech jednání bylo také schválení dotací pro sportovní subjekty a pro subjekty zajišťující zájmovou a kulturní činnost. Výše dotací byly vypočítány dle jednotné metodiky. I když má KSČM k metodice určité výhrady (na dotace by měl dosáhnout širší okruh uživatelů), rozhodli se komunističtí zastupitelé poskytnutí dotací podpořit, aby měly spolky zajištěné finance na provoz zájmových kroužků, zejména pro děti a mládež.

Na závěr zasedání proběhla volba předsedů a členů finančního a kontrolního výboru. KSČM se podařilo prosadit do funkce člena finančního výboru svého zkušeného odborníka. Do kontrolního výboru se podařilo prosadit dva členy.

Klub zastupitelů KSČM by tímto chtěl popřát hezké a příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku 2019 přeje mnoho zdraví a úspěchů.

Emil PERNICA, předseda klubu zastupitelů KSČM ve městě Blansko


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 11 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.