Ilustrační FOTO - Haló noviny

Pardubice dluží za jízdné seniorů

Město Pardubice by mělo doplatit dopravnímu podniku náklady za jízdné seniorů nad 70 let, kteří od září mají jízdné téměř zdarma. Pohledávka je v tuto chvíli již přes tři miliony korun.

Městská rada je zároveň valnou hromadou dopravního podniku a v její kompetenci je i tvorba cen. Rada schválila změny v ceníku, zastupitelé na ně však neuvolnili peníze. Zastupitelstvo, které bude bod projednávat, se koná dnes.

Zastupitelé v lednu schválili návrh, aby rada připravila materiál, který zlevní nebo zruší jízdné pro seniory. Předpokládá se, že dotaci na jízdné pro seniory dopravnímu podniku zastupitelé tentokrát schválí. Město nyní musí nastavit lepší schvalovací proces, aby se podobné situace neopakovaly.

Město od září poskytlo seniorům, kterým je nad 70 let, slevu. Roční jízdenka zlevnila ze 430 na 30 korun. Žadatelé musí mít Pardubickou kartu, její vydání na počkání stojí 180 korun, za několik dní ji podnik zhotoví za 130 korun. Reálná cena ročního jízdného je 830 korun ročně, radnice na ně původně připlácela 400 korun, nyní má být částka dvakrát vyšší.

Před zavedením téměř stoprocentní slevy mělo Pardubickou kartu a roční jízdné kolem 7500 seniorů nad 70 let. Od září dopravní podnik přijal od seniorů zhruba 3800 žádostí o levné roční jízdné. Město odhadovalo, že výhodu využije v krajském městě kolem 11 000 seniorů.

»Dluh každým dnem narůstá. Doufám, že nás zastupitelé nenechají ve štychu. Když město slevu schválilo, bylo by divné nám dotaci nedat,« řekl ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 7 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.