Třinec vede už o osm bodů

Hokejisté Třince zvítězili ve 27. kole Tipsport extraligy na ledě Zlína 3:2 v prodloužení a zvýšili svůj náskok před druhým Libercem i třetím Hradcem Králové na osm bodů. Liberečtí Bílí Tygři prohráli v Plzni 3:7 a hradecký Mountfield si duel na ledě Sparty, který vyhrál 2:1 v prodloužení, předehrál už 25. září. Poslední Pardubice si připsaly jedenáctou porážku za sebou.

Třinečtí Oceláři vyhráli dvanácté z posledních 13 utkání. Vítězný gól dal v čase 60:54 Martin Růžička, jenž se mezi střelce zapsal už během základní hrací doby. Třinec už bez hlavního trenéra Václava Varadi, který se v Kanadě chystá s reprezentační dvacítkou na mistrovství světa, ukončil sérii čtyř porážek ve vzájemných zápasech s Berany.

Bílým Tygrům se v poslední době nedaří v arénách soupeřů, prohráli venku pošesté v řadě. Plzeň naopak vyhrála čtvrtý z posledních pěti zápasů. Škoda si již v úvodních 11 minutách vypracovala čtyřbrankový náskok, Severočeši sice stačili do konce divoké první třetiny snížit na 2:4, ale ke kontaktní brance se v dalším průběhu nepřiblížili.

Plzeňský tým táhl Milan Gulaš, jenž si připsal gól a dvě asistence. Na druhé straně díky vstřelené brance již ve 23. utkání v řadě bodoval Marek Kvapil.

Mladá Boleslav porazila Litvínov 5:2 a z jedenácté příčky ztrácí na desáté místo, na němž je právě Verva, už jen bod. O dvě z pěti branek se postaral čtvrtý útok Středočechů, obě vstřelil jeho centr Tomáš Knotek.

Pardubice, které klesly na dno po úterní výhře Chomutova nad Kometou Brno (6:4), podlehly doma Vítkovicím 2:5 a po jedenácté porážce za sebou zůstaly o dva body za třináctými Piráty. Ostravané zabrali po pěti porážkách v řadě a v tabulce se vyhoupli o tři místa až na pátou pozici. Tři body za dva góly a nahrávku nasbíral v dresu vítězů útočník Lukáš Kucsera.