FOTO - Pixabay

Curlingové dráhy v Brně do Nové Zbrojovky

O zprovoznění plnohodnotných curlařských drah, které město Brno koupilo a vybudovalo na brněnském výstavišti při příležitosti zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongjangu (za 15 milionů Kč na pořízení fanouškovského areálu a za více než 20 milionů Kč na pořízení ledových ploch), které nyní leží složené bez užitku mnoho měsíců v kontejnerech, usilují brněnští městští radní.

Minulá Rada města Brna rozhodla, že tři plnohodnotné curlařské dráhy budou umístěny do bývalého obchodu Billy v Drobného ulici. Vyskytly se ale problémy a budova by musela podstoupit proces rekolaudace. Nově zvolení radní rozhodli a z nově navrhnutých variant vybrali k uskutečnění jednu z opuštěných továrních hal průmyslového areálu bývalé Zbrojovky. Městská sportovní organizace Starez-Sport bude curling provozovat v hale Nová Zbrojovka v městské části Brno - Židenice.

Hala nabízí možnosti celoročního provozu, zařízení nebude nutné každoročně sestavovat a zase rozebírat. Výrazně to zmenší provozní náklady a opotřebení zařízení. V době zimní olympiády byl o zápolení týmů s košťaty v ruce před kameny, posunujícími se setrvačností po ledě v pavilonu Z brněnského výstaviště, obrovský zájem veřejnosti. Brněnští curlaři dnes patří k nejlepším v zemi a tvoří základ českého reprezentačního týmu. Navzdory mezinárodním úspěchům trénovat musejí v provizoriu v půjčeném technickém zázemí. O ledovou plochu se dělí s hokejisty a krasobruslaři. Navíc, curling vyžaduje více zmražený led, než stačí hokeji. Curlingové dráhy v Nové Zbrojovce by mohly využívat i mimobrněnské kluby.

Brněnská městská společnost Starez-Sport domlouvá se sportovci podmínky umístění sportoviště a provozu haly.

»A opět se projevuje naše prozíravost, že nákup těchto drah zatíží městskou kasu. Místo, abychom jednali racionálně, budeme do budoucna tratit. Ekonomika nebude tak dlouho růst. Při poklesu její výkonnosti bude pro město problém omezování dotací. A curlařské dráhy budou jistě na prvním místě tlumení městských výdajů, doplnil předseda Městského výboru KSČM v Brně Martin Říha.

(vž)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 1 hlas.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.