Někdo končí, někdo ne

Vedení Libereckého kraje opouští k 31. lednu náměstek hejtmana pro dopravu Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj). Ve vedení kraje končí ze zdravotních důvodů. Naopak statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová (ANO) ve funkci zůstává, přestože je zároveň starostkou České Lípy.

»Jitka Volfová i nadále zůstává ve funkci statutární náměstkyně hejtmana, a to přesto, že byla zvolena starostkou České Lípy, která je s 37 000 obyvateli třetím největším městem v kraji. Rozhodli o tom krajští zastupitelé s tím, že funkce statutární náměstkyně bude neuvolněná. Tento návrh komunisté nepodpořili, ti se domnívají, že obě funkce se nedají zvládat a je nutná přítomnost statutární náměstkyně na krajském úřadu. Paní radní má na starosti řízení resortu ekonomiky, správy majetku a informatiky. Proti byli dále opoziční zastupitelé ze Změny pro Liberecký kraj a někteří zastupitelé ODS. Za neuvolněnou funkci bude brát Jitka Volfová o 60 % méně peněz, než bylo doposud. Uvolnění krajští náměstci pobírají podle aktuální tabulky nařízení vlády 96 357 Kč. Jako starostka má 72 743 Kč. Po půlroční lhůtě radní vyhodnotí, jak se toto její rozhodnutí osvědčilo,« okomentovala to krajská zastupitelka Pavlína Nováková Hrabálková.

V krajském zastupitelstvu Pieter ale zůstane. Do vedení kraje nastoupil před více než šesti lety na pozici náměstka pro ekonomiku a nějakou dobu zodpovídal i za zdravotnictví. Po posledních krajských volbách se pětačtyřicetiletý politik přesunul na místo náměstka pro dopravu, investic a veřejných zakázek.

»Chtěl bych panu náměstkovi Pieterovi poděkovat za šestiletou spolupráci ve vedení kraje. Přeji si, aby své zdravotní potíže, které avizoval již delší dobu, co nejdříve překonal. Předpokládám, že návrh dalšího postupu na jmenování nového kandidáta na pozici náměstka za Starosty pro Liberecký kraj bude řešen v souladu s koaliční smlouvou a předložen na jednání zastupitelstva 29. ledna 2019,« řekl jeho stranický kolega, liberecký hejtman Martin Půta.

V krajském zastupitelstvu je podle Půty několik osobností, které dokážou takový náročný úkol, jako je funkce náměstka hejtmana, zvládnout. »Chtěl bych, aby práce na hlavních úkolech v resortu dopravy a investic, jako jsou pokračující opravy a modernizace krajských silnic, vytvoření vnitřního autobusového dopravce, příprava nových smluv v železniční dopravě a investice do krajských škol či ústavů sociální péče, mohly úspěšně pokračovat,« dodal hejtman.

V čele Libereckého kraje stojí od listopadu 2016 koalice, kterou vítězní Starostové pro Liberecký kraj vytvořili s ANO, ČSSD a ODS. V devítičlenné radě mají starostové mimo hejtmana další čtyři radní. ANO získalo dvě místa a po jednom ČSSD a ODS.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 7 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.