Ilustrační FOTO - Pixabay

Lékařské školy v Japonsku nechtějí studentky

Nejméně devět japonských lékařských škol zkreslovalo výsledky přijímacích řízení tak, aby snížily počet studentek. O zjištění vládního vyšetřování informoval nedávno zpravodajský server BBC.

Vyšetřování bylo zahájeno v srpnu, když vyšlo najevo, že prestižní lékařská univerzita v Tokiu (TMU) manipuluje výsledky ženských uchazeček o studium už od roku 2006. Japonský ministr školství Masahiko Šibajama skandál označil za hluboké zklamání.

Zjištění, že univerzita TMU výsledky přijímacích testů upravuje, vyvolalo celonárodní pohoršení. Ministerstvo školství se pak zaměřilo na přijímací zkoušky na 81 lékařských školách.

Podle deníku Asahi Šimbun uchazeče o studium na základě pohlaví či věku znevýhodňovalo deset univerzit. Jedna z nich obvinění odmítla.

Při vyšetřování také vyšlo najevo, že univerzity zvýhodňovaly potomky svých absolventů a negativně přistupovaly k těm, kteří přijímací řízení zkoušeli po neúspěchu znovu.

V srpnu japonský deník Jomiuri citoval podle ČTK anonymní zdroj, podle kterého mezi představiteli univerzity TMU panovala »tichá dohoda«, že počet ženských uchazeček sníží, protože jen málo z absolventek nakonec ve zdravotnictví pracuje.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 7 hlasů.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.