Ilustrační FOTO - Pixabay

Sníh v Aténách

Sever Německa očekával silnou bouři, ve východní spolkové zemi Sasko sousedící s Českou republikou hustě sněžilo. Ale nejen tam V rakouských Alpách mezitím nadále platilo vysoké lavinové nebezpečí a se sněhem se potýkalo i Řecko, kde bylo nutné uzavřít několik silnic včetně dálnice mezi Aténami a Soluní.

Do zítřka má v rakouských Alpách napadnout další metr sněhu a i v nižších polohách se počítá s 30 až 80 centimetry. »Nebezpečí, že stromy pod tíhou sněhu a bouře popadají na silnice, elektrické vedení a železniční tratě, den ode dne roste,« řekl mluvčí rakouského meteorologického institutu ZAMG.

Sněžení ale netypicky ochromilo dopravu i v řadě regionů centrálního a jižního Řecka. I na aténské Akropoli byla ráno tenká vrstva sněhu. Nejdůležitější severo-jižní dálnici mezi Aténami a Soluní pak musela policie podle ČTK kvůli zledovatělé vozovce na dvou místech uzavřít. Většina škol země zůstala podle agentury DPA uzavřena a města otevřela vytopené místnosti pro bezdomovce. Zima si zkrátka letos po čase pořádně vzpomněla i na Evropu…

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 1 hlas.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.