Ekonomická krize a pomoc občanům

Máme před sebou další ekonomickou krizi, která bude citelná pro nás pro všechny. Žel, někteří ekonomové a politici si to stále nepřipouštějí. Je nutné se připravit na nejhorší a ochránit především občany naší země.

Neoliberální model, který může za rozpad sociálního státu, dávno zkrachoval. Doplatila na něj nejen Česká republika, ale i Evropa. Stali se z nás, žel, pokusní králíci této zcela asociální ideologie. Stejně tak nás ohrožuje byrokracie ze strany Bruselu a diktát mnohých nadnárodních společností, které zase ovládají naše výrobce. To je jen hrstka faktorů, kvůli kterým se nevyhnutelně řítíme do další krize. Naším úkolem je - se na ni dostatečně připravit!

Existuje několik řešení, jak vyvést společnost z krize a zabránit nejhoršímu. Řešením ale není neoliberalismus, ale vědecky podložená řešení socialistické cesty. Neoliberálové nemyslí v těchto krizových scénářích na nejslabší a potřebné, kteří se jen těžko mohou bránit sociálním dopadům krize. Evropská unie nám opravdu nepomůže. Sama již delší dobu prochází krizí nejen ekonomickou, ale zejména politickou a společenskou. Jak jsem se již několikrát vyjádřil, v EU jde především o krach neoliberálních teorií řešit potřeby občanů, ale také o boj o suverenitu mnohých členských států, kterou doslova drtí bruselský sebestředný aparát, v jehož čele stojí Jean-Claude Juncker.

Každý z nás má právo žít ve stavu fyzické, duševní a sociální pohody. Reálná chudoba je faktickým porušením lidských práv. A nesmíme zapomínat, že jedním ze základních lidských práv je také právo na rozvoj. Doufám, že si to uvědomují i ostatní, především představitelé bývalých pravicových vlád, kteří na lidi mnohdy nebrali vůbec žádné ohledy. A právě oni přispěli k této příští krizi…

KSČM hájila a vždy bude hájit zájmy občanů, kteří jsou pro nás na prvním místě. Proto budeme v tomto roce hledat taková řešení, která nám pomohou v tom, abychom ochránili především občany této země.

Vojtěch FILIP, 1. místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda ÚV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 59 hlasů.

Vojtěch FILIP

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2019-01-11 20:59
To není věc přemýšlení, ale špatného marketinku a vlastně i
absence rozumného programu po odvržení reálného socialismu.
reich.mir.fan
2019-01-11 11:53
Vojtěch Filip to napsal teoreticky a v obecné rovině moc hezky.Ovšem
ekonomicky a sociálně slabé vrstvy obyvatel se toho nenají.Obsah
článku musí Vojtěch Filip uvést do konkrétní podoby se zaměřením
na každodenní potřeby a problémy obyvatel.Jenže Vojtěch Filip jak to
tak pozoruji se zaměřil snad jen na politické téma a to zdanění
církevních restitucí a ostatní problémy obecně kakomponuje do
článku v HaNo.
joska.korinek
2019-01-11 09:46
Frondo, ti, kteří víc přemýšlejí, se vrátí.
fronda
2019-01-10 21:27
Filip vyhlíží krizi marně, jemu se voliči stejně nevrátí.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.