Matteo Salvini (uprostřed). FOTO - wikimedia commons

Salvini u Kaczyňského

Italský krajně pravicový vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini při návštěvě Varšavy prohlásil, že chce, aby Itálie a Polsko spojily své síly a změnily Evropskou unii.

Uvedla to agentura Reuters. Salvini dal ve Varšavě najevo zájem domluvit alianci euroskeptiků (přesněji ultrapravicových autoritářů) před květnovými volbami do Evropského parlamentu.

»Polsko a Itálie budou součástí nového jara Evropy, renesance evropských hodnot,« vykřikoval pateticky Salvini na tiskové konferenci po jednání s polským ministrem vnitra Joachimem Brudziňskim. Ten před novináři podle ČTK zdůraznil shodu s italským protějškem ohledně důrazu na bezpečnosti vnějších hranic EU.

Salvini pak o nové euroskeptické alianci ještě jednal s kontroverzním autoritářským vůdcem polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawem Kaczyňskim.

Dobrý výsledek nacionalistických stran, jako je PiS či krajní pravice v Maďarsku, Francii a Itálii, by mohl změnit poměr sil v EP i podle agentury AFP.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 4 hlasy.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.