Ilustrační FOTO - Haló noviny

Aktivisté pohrdají zákony

Lidé z tzv. Autonomního sociálního centra Klinika neuposlechli ani druhý termín, který jim dopoledne dal soudní exekutor Ivo Luhan k opuštění budovy v Jeseniově ulici v Praze 3.

»Prostor je částečně vyklizen a policie nemusela zasahovat,« řekl Luhan České televizi.

Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan novinářům potvrdil, že policisté zatím nezaznamenali žádné protiprávní jednání a exekutor je nepožádal o asistenci při vyklizení prostor. Policisté podle Hulana ale hlídají, aby do domu nevstupovali další lidé. Jak se bude situace vyvíjet, nechtěl předjímat.

Luhan se pokoušel objekt, který vlastní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), vyklidit. Postupně dal squatterům čas na jeho opuštění do 11.30 a 12.30. Ani po jednom z termínů ale aktivisté z objektu neodešli, několik se jich usadilo i na střeše.

»Vykazuji potřetí všechny, zdvořile žádám i novináře, aby zde bylo jasno, kdo je kdo, a aby byla případně umožněna práce policii. Žádám tedy novináře, aby opustili prostor, a žádám aktivisty, aby ho opustili rovněž,« řekl exekutor přítomným u objektu po uplynutí druhého termínu k jeho opuštění.

Současně opět upozornil, že ti, co uvnitř zůstávají, páchají minimálně přestupek, a dá se předpokládat zákrok policie. V této souvislosti vyzval k odchodu i novináře, aby se poznalo, »kdo je kdo«.

Exekutor nekonkretizoval, jak dlouho bude vyklízení trvat. S ohledem na to, že aktivisté objekt neopustili, nechtěl předjímat, zda zavolá policii. »Určitě ale nebudu ten, kdo by běhal po střeše a honil lidi,« doplnil. Aktivisté, kteří objekt ani přes několik jeho výzev neopustili, zůstávají v přízemí předního křídla. Ostatní prostory specializovaná firma zabezpečila.

Exekutor rovněž uvedl, že v pátek vyhodnotí, jak bude ve věci dál pokračovat, jestli požádá o pomoc bezpečnostní službu nebo policii. Přes noc bude objekt podle něho hlídat bezpečnostní agentura.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 15 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


joska.korinek
2019-01-11 10:17
Z naší republiky neměli „listopadoví revolucionáři“ udělat
Česko, ale rovnou Kocourkov.
fronda
2019-01-10 21:15
Moje sympatie má v tomto případě vlastník, ne nějaké smažky. Tohle
by se v naší ČSSR stát nemohlo.
kerapa
2019-01-10 20:10
Sympatií k čemu?K chuligánství a bordelu?Jak už jsem tu psal k
předchozímu článku- měli ty feťáky pozavírat už dávno- dřív by
jsme se s nima takhle nepárali!!!Dneska se je bojí seřezat protože to
bi zase sorošovi neziskovky a USambasáda řvali!!!
hajek.jiri51
2019-01-10 19:57
Od levicových novin bych čekal aspoň náznak sympatií. Antal měl asi
pravdu.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.