Lobbistický, nebo sebevražedný plán ministryně Maláčové?

Naštěstí pro seniory jsou dávno pryč nápady ministra financí Miroslav Kalouska v podobě zmrazení důchodů na tři roky. Současný oblíbený i nenáviděný premiér Babiš, libující si v prezentaci úspěchů své vlády, se může pyšnit i nejrazantnějším navýšením penzí za dobu existence samostatné České republiky, ke kterému došlo v letošním roce. Navíc již nyní provokuje svými úvahami o zvýšení penzí v roce příštím o dalších 900 Kč.

Nelichotivou skutečností zůstává, že výše současných starobních penzí k průměrné mzdě ve srovnání s rokem 1989 procentuálně stále »pokulhává«. Babišova vláda i přes na první pohled skokové navýšení stejně jako vlády předcházející nedokáže zabezpečit důstojné stáří velké části našich seniorů, které si za celoživotní práci zaslouží.

Předchozí vlády si s reformou důchodového zabezpečení vylámaly zuby. Můžeme jen doufat, že nově vznikající komise k důchodové reformě nevyslyší návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové v podobě povinného soukromého penzijního spoření pro všechny lidi.

Sociálnědemokratická ministryně tímto způsobem tak v »přímém přenosu« požaduje přenést finanční zátěž státu na bedra jeho pracujících.

Ministři, poslanci, stejně jako lidé s průměrným a vyšším měsíčním výdělkem s její představou těžkosti mít nebudou. A ostatní skupiny zahrnující pracující za minimální mzdu v současnosti 13 350 Kč, statisíce lidí pracující načerno kvůli exekucím, mladé rodiny splácející do svého důchodu hypotéky na vlastní bydlení? Ty zřejmě ambiciózní mladou političku nezajímají. Přehodit »výhybku« ze státu na občany je zřejmě podle ministryně Maláčové tím nejjednodušším řešením.

Lze ale veřejně přiznat, že kapitalistický společenský systém se o všechny své občany postarat nedokáže? Navíc v době, kdy korupce kvete v podstatě ve všech resortech státu, v oblasti výdajů na zbrojení se podřizujeme požadavkům USA - alias NATO, na dividendách mimo republiku odcházejí ročně částky vyšší než 300 miliard korun?!

Smutné je, že dříve podobné »nápady« přicházely z řad ODS a TOP 09, dnes od rádoby levicové ČSSD.

Miroslav KAVIJ, předseda KV KSČM Plzeňského kraje


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 52 hlasů.

Miroslav KAVIJ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


ferdaholub
2019-01-14 11:39
No jo.Že by to bylo podle hesla:" Kam čert nemůže......."
Vždyť to nezačalo jen "Veverkama" a není to jen u nás!!
Žasnu například ze "strategických" znalostí a dá se říci
i "zkušeností" jisté Černochové !!
Gartouzek
2019-01-14 11:12
Levicová ČSSD? Z levicovosti zbyla jen nálepka pro voliče. To je také
důvod volebního propadání ČSSD, které nastalo poté, co pravicové
křídlo stranu ovládlo a stočilo kormidlo z politických levicových vod
do vod středové politiky.
fronda
2019-01-12 22:07
Za kapitalismu se projedla budoucnost.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.