Twiggy dámou

Britský komik a jeden ze členů komediální skupiny Monty Python Michael Palin může nově užívat titul sir. Titulem dáma, který je jeho ženskou obdobou, se napříště může pyšnit například bývalá modelka Lesley Lawsonová, známější pod přezdívkou Twiggy.

Lesley Lawsonová, známější pod přezdívkou Twiggy. FOTO - wikipedia commons

Vyplývá to ze seznamu vyznamenaných, kteří u příležitosti oslav Nového roku dostali od britské královny Alžběty II. Řád britského impéria. Palin je prvním ze slavné skupiny Monty Python, který se stal rytířem. Královna ale ocenila hlavně jeho zásluhy v oblasti dokumentární tvorby, jíž se věnuje. Světově proslulou britskou modelku Twiggy (69) proslavila v polovině 60. let 20. století hubená postava a krátký účes. Byla i úspěšná herečka, zpěvačka a moderátorka. Ocenění se dočkalo i sedm potápěčů, kteří se podíleli na záchraně 12 chlapců a jejich fotbalového trenéra ze zaplavené jeskyně na severu Thajska. Za pomoc obětem teroristických útoků v Londýně a Manchesteru v roce 2017 vyznamenání obdrželo 43 lidí včetně policistů a zdravotníků. Vyznamenán byl i britský herec Jim Carter, kanadská spisovatelka Margaret Atwoodová, britsko-americký režisér Christopher Nolan či trenér anglické fotbalové reprezentace Gareth Southgate.

Oceněných bylo 1148. Řád britského impéria se uděluje dvakrát ročně - k Novému roku a v červnu k výročí korunovace Alžběty II. Řád má několik úrovní - velkokříž, rytíř-komandér, komandér, důstojník a člen, ale jen držitelé dvou nejvyšších smí užívat titul sir či dáma.

(ava, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(ava, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.