Ilustrační FOTO - Haló noviny

Squatteři se usadili na střeše

V budově Správy železniční dopravní cesty (SŽDC)v Jeseniově ulici na pražském Žižkově již zůstává pouze skupina několika lidí na střeše.

Podle zástupce tzv. Autonomního sociálního centra Klinika Arnošta Nováka nemají kam odejít a chtějí důrazněji upozornit na situaci kolem Kliniky. Pokud by chtěli objekt opustit, bude jim podle exekutora Ivo Luhana uvolněna cesta, nicméně nemá v plánu je k odchodu ze střechy vyzývat. Mezi aktivisty u budovy však zaznělo, že skupinka chce zůstat na střeše sedm dní.

Ráno začalo vyklízení věcí z budovy, kdy část věcí před příchodem exekutora vynosili sami squatteři. Ti z budovy vyvezli například piano a vynosili kusy nábytku, v budově však zůstal další nábytek spolu s matracemi, ramínky na oblečení, prázdnými lahvemi a dalšími věcmi. Specializovaná firma zajišťovala dům proti dalšímu vniknutí lidí, pracovníci zatloukali okna a přidělávali mříže. Vyklízení a zabezpečování domu bude podle Luhana pokračovat i v dalších dnech.

SŽDC podle vyjádření mluvčí Kateřiny Šubové čeká na dokončení exekutorského úkonu a předání budovy. Správa již má nasmlouvanou ochranku na hlídání nemovitosti. Jakmile exekutor předá budovu SŽDC, ta provede drobné opravy nutné k zahájení rekonstrukce. V polovině roku by se měla uskutečnit soutěž na dodavatele rekonstrukce, která bude trvat 1,5 roku. »Předpokládáme, že doba samotné rekonstrukce by mohla trvat kolem 18 měsíců,« řekla Šubová. Následně se do budovy nastěhují kanceláře pro zhruba 50 úředníků.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.