Vzorně zrekonstruovaná škola ve Svitavách

Svitavy mají zrekonstruovanou Speciální základní školu a střední školu, která se nachází na ulici Milady Horákové. Slavnostní pásku přestřihli hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a starosta Svitav David Šimek. Škola, jež je krajským zařízením, splňuje nejpřísnější kritéria pro moderní a názornou výuku.

Nejen, že se jedná o významný objekt v centru města, ale především slouží dětem a mládeži, kteří se chtějí zapojit do běžného života. Jak uvedl ředitel školy Igor Kloss, moudrost by měla vždycky zvítězit nad krátkozrakostí a nedomyšlenými projekty.

»Všichni víme o inkluzi. Máme k ní obrovské výhrady, protože poškozuje ve školství všechny. Speciální základní školy, které fungovaly velice dobře a stále fungují, i když jsou trvalé snahy je rušit, jsou ty, které mohou pomoci dětem,« řekla Lidmila Kružíková, zastupitelka města za KSČM, jež se akce též účastnila. »Škola ve Svitavách není zvelebena jen zvenku, moderní je také uvnitř – vybavené učebny, relaxační místnosti, moderní dílny, krásná a funkční kuchyň s jídelnou, prostě radost z nádherného díla. Nikdo se nezmínil o finančních prostředcích, ty byly určitě značné, ale výsledek stojí za to,« dodala s tím, že všichni se mohli podívat i do tříd, kde viděli spokojené děti, které pracovaly s chutí a rády se pochlubily tím, co dovedou.

Všechny opravy probíhaly za provozu, což zvyšovalo nároky na učitele i žáky. Rekonstrukce proběhla na náklady Pardubického kraje.

(kru)

FOTO – Lidmila KRUŽÍKOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 5 hlasů.

(kru)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.