Z pokladů Rytířů Mělnických

V Regionálním muzeu Mělník je možné od soboty 12. ledna vidět výstavu scénických rekvizit a vybavení skupiny historického šermu Rytíři Mělničtí.

»U výstavy o Rytířích Mělnických nejde jen o meče a dobové oblečení, ale i o věci každodenní potřeby. O odlesk atmosféry z historických akcí i o odlesk atmosféry ve skupině, která staví na kvalitním kolektivu i dobrých nápadech a stala se již nedílnou součástí kulturního života Mělnicka,« ocenil Rytíře Mělnické při vernisáži předseda středočeského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).

Předseda středočeského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).

Spolupráce Regionálního muzea Mělník s »Rytíři« začala v roce 2018, vyústila v natočení zajímavých krátkých filmů z prostředí skalního obydlí Lhotka. Také tyto filmy, Bubáci a Poklad ve skalách, zaznamenaly na vernisáži výstavy uznalý potlesk účastníků.

Skupina historického šermu Rytíři Mělničtí byla oficiálně zaregistrována 6. května 2010. Zakládající členy nespojovala jen společná rodina a vztah k historickému šermu, ale i sounáležitost ke královskému městu Mělník. Tradiční akcí se již stala každoroční Bitva na Mělníku, skupina též zahajuje a vystupuje na Mělnickém koštu nebo na Mělnickém vinobraní. Natočila několik minifilmů dle vlastních scénářů, novým úspěšným projektem se stala Forbína Rytířů Mělnických, na které se vyprávějí veselé historky z natáčení a vystupování.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.