Williamsová se na podvrtnutý kotník nevymlouvala

Serena Williamsová se po prohře s Karolínou Plíškovou ve čtvrtfinále Australian Open nevymlouvala na kotník, který si podvrtla při prvním mečbolu ve třetím setu. Američanka naopak ocenila výkon české tenistky, která proti ní v Melbourne odvrátila čtyři mečboly a ve třetí sadě otočila stav z 1:5 na 7:5.

]Sedminásobná vítězka Australian Open Williamsová měla za stavu 5:1 ve třetím setu při svém servisu první mečbol. Ve výměně dostala míč do protipohybu a při zastavování si podvrtla levý kotník. Chytila se za nohu, ale ošetření si nevyžádala a ve zbytku zápasu už při svém podání nezískala nečekaně ani fiftýn.

»Nemyslím si, že by s tím měl kotník něco společného. Ona prostě zahrála skvěle a já chybovala,« konstatovala sedmatřicetiletá Williamsová na tiskové konferenci. »Kotník je zatím fajn. Ona do toho šla, trefovala lajny a zahrála neuvěřitelně.«

V pauze mezi gamy si Williamsová mohla zavolat fyzioterapeuta, ale tuto možnost nevyužila. »Nenávidím to, abych byla upřímná. A navíc jsem měla pocit, že to není velký problém, proto jsem pokračovala ve hře,« vysvětlila Američanka.

Další tři mečboly měla Williamsová za stavu 5:4. Při servisu Plíškové dokonce vedla 40:15, ale neuspěla. »Udělala jsem, co jsem mohla, Nebyla jsem opatrná, ale ona v těch výměnách zahrála bláznivě, její nejlepší tenis,« řekla Američanka.

Letos v Melbourne tak Williamsová nevyrovná Margaret Courtovou, která drží s 24 tituly ve dvouhře grandslamový rekord. »Vždycky myslím jenom na výhru. Lhala bych, kdybych říkala něco jiného, a teď to nevyšlo. Ale ještě není konec, pořád v sobě mám touhu a bojuju,« řekla a už přemýšlela o Roland Garros.

(zr)


(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.