Sparta na soustředění ve Španělsku přestřílela Dynamo Kyjev 3:2

Fotbalisté pražské Sparty v prvním ze dvou přípravných zápasů na soustředění ve Španělsku přestříleli Dynamo Kyjev 3:2. V druhém poločase sice ztratili dvougólové vedení, ale devět minut před koncem jim zajistil cennou výhru nad účastníkem jarní fáze Evropské ligy střídající Adam Hložek. Pražané, kteří vyhráli i páté utkání zimní přípravy, odpoledne ještě změří síly s čínským týmem Peking Žen-che.

Hlavní postavou první půle byl sparťan Nicolae Stanciu. Rumunský záložník nejprve v 17. minutě po zblokované střele se štěstím dostal do šance Benjamina Tetteha, který před gólmanem nezaváhal, a v první minutě nastavení se nádherně trefil z přímého kopu za vápnem přímo do šibenice.

FOTO - Wikimedia commons

Dvě minuty po přestávce z podobné pozice snížil Cygankov a v 64. minutě další krásnou ranou z dálky do horního rohu srovnal Alibekov. Letenští si však výhru nad druhým celkem ukrajinské ligy, který byl na podzim v pohárech soupeřem Slavie a Jablonce, vzít nenechal. Po Hanouskově centru se z první prosadil teprve šestnáctiletý Hložek.

Po dlouhém zranění se vrátil útočník Václav Kadlec, který odehrál posledních 20 minut.

Sparta po nepovedeném podzimu figuruje v lize až na pátém místě, ale v zimní přípravě se jí zatím daří. V pondělí na úvod soustředění ve Španělsku porazila maďarský MOL Vidi 3:1 a vyhrála i předchozí tři přípravné zápasy.