Karabatic sekundu před koncem vystřelil házenkářům Francie bronz

Házenkáři Francie zvítězili v dramatickém utkání o třetí místo na mistrovství světa nad Německem 26:25. Obhájci zlata po prvním poločase prohrávali o čtyři góly, ale po pauze srovnali skóre a bronz jim vystřelil gólem sekundu před koncem uzdravený Nikola Karabatic. V 17:30 začne finále mezi Norskem a Dánskem.

Německo, které hostilo vrcholící šampionát spolu s Dánskem, začalo souboj zklamaných semifinalistů o poznání lépe. Francie ale po pauze zpevnila obranu a v 37. minutě vyrovnala.

Přetahovanou o každý gól rozhodla dramatická závěrečná dvouminutovka. Portugalští sudí k velké nevoli vyloučili německého kapitána Gensheimera, jeho spoluhráči i tak v oslabení ubránili soupeřův útok a sami mohli rozhodnout. Jenže přišli o míč a rychlý brejk zakončil těsně před koncem Karabatic, který se během šampionátu uzdravil ze zranění nohy.

Francie po dvou zlatých medailích z předchozích dvou světových šampionátů tentokrát získala bronz a navázala na loňské třetí místo z Eura. Naopak Němci protáhli čekání na cenný kov z MS už na 12 let, naposledy slavili zlato v roce 2007 na domácí půdě.

Mistrovství světa házenkářů v Německu a Dánsku

O 3. místo: Německo - Francie 25:26 (13:9).

(čtk)


(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.