Kouzlo peněz vítězí - Stanciu zřejmě opustí Spartu

Fotbalisty Sparty by mohl opustit klíčový záložník a podzimní kapitán Nicolae Stanciu. Pětadvacetiletý rumunský reprezentant, který na Letnou před rokem přišel coby nejdražší hráč české ligy, opustil soustředění ve Španělsku a odletěl jednat o angažmá v Arábii. Letenští informovali o hráčově odjezdu z herního kempu na sociálních sítích.

O Stanciuově možném odchodu ze Sparty se spekuluje prakticky od konce nepovedené podzimní části, kterou Pražané zakončili na pátém místě tabulky s velkou bodovou ztrátou na první Slavii a druhou Plzeň.

Na startu zimní přípravy Letenští nabídku za rumunského reprezentanta z Egypta odmítli, neboť neodpovídala jejich představám. Nyní je však situace podle všeho jiná. Podle iSport.cz je nejvážnějším zájemcem o Stanciua klub Al Ahlí ze Saúdské Arábie, který nabízí 10 milionů eur, což je v přepočtu asi 258 milionů korun.

»Protože jsou kluby blízko dohodě, Nico dostal od Sparty svolení, aby odcestoval. Nyní se jedná o podmínkách smlouvy a v případě shody také o lékařské prohlídce v novém působišti. Nico je v letadle a vzhledem k časovému rozdílu mezi Prahou a destinací bude vše probíhat zítra,« uvedl hráčský agent Pavel Zíka ze společnosti Global Sports, který jednání pomáhá zprostředkovat.

Zároveň odmítl, že by Stanciu měl namířeno do celku dubajského Al Wasl ze Spojených arabských emirátů, který byl údajně ochoten zaplatit osm a půl milionu eur.

Stanciu přišel do Sparty před rokem v zimě jako nejdražší posila českého klubu v historii a podepsal smlouvu do června 2021. Letenští podle spekulací zaplatili Anderlechtu Brusel více než 100 milionů korun. Stanciu za Pražany odehrál 31 ligových zápasů a dal v nich deset branek. Na podzim byl jednou z hlavních opor a režisérem hry. Dařilo se mu i v současnosti v přípravě, v níž vstřelil tři góly.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.