Ilustrační FOTO - Haló noviny

Volby v Praze 9 5. a 6. dubna

Prezident Miloš Zeman stanovil termín doplňovacích senátních voleb v Praze 9 na 5. a 6. dubna. Voliči v nich určí nástupce senátorky Zuzany Baudyšové, která rezignovala ze zdravotních důvodů.

Prezidentovo rozhodnutí musí spolupodepsat premiér Andrej Babiš (ANO). Kandidáty je podle volebního zákona potřeba nominovat nejpozději 46 dnů před volbami. Lhůta tedy skončí v pondělí 18. února.

Baudyšová, která byla v roce 2014 zvolena v Praze 9 senátorkou za ANO, na svůj mandát rezignovala v úterý. Nástupce či nástupkyně Baudyšové bude zvolen na zbytek jejího funkčního období, tedy do října příštího roku.

Sedmdesátiletá Baudyšová je prezidentkou Nadace Naše dítě na pomoc dětem v krizových životních situacích a zakladatelkou Linky bezpečí. V Senátu působila ve školském výboru a v komisi pro sdělovací prostředky. Senátorský klub ANO bude mít po jejím odchodu sedm členů.

Nové senátní volby v Praze 9 se musí podle zákona uskutečnit do tří měsíců od rezignace. Zeman je tedy musel vyhlásit nejpozději na 26. a 27. dubna.

(zku)


(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.