Úlovek z Davosu, pět kulichů

Jeden z kandidátů na ukrajinského prezidenta Ihor Ševčenko se na sociálních sítích pochlubil úlovkem z nedávného Světového ekonomického fóra v Davosu - řádkou modrých kulichů. Ty sice organizátoři rozdávají zadarmo, ale účastníci mají nárok pouze na jeden kus na hlavu. Ševčenka však přistihl hlídač, jak se »pro kamarády« zmocňuje už pátého kousku.

Ilustrační FOTO - Haló noviny

»Takového kulicha si smíte vzít zadarmo, ale jen jednoho. Nebyl bych Ševčenkem, kdybych se pro kamarády neodvážil machinace. Vstal jsem už o šesté ráno a vyrazil za kulichy. Ale už tak časně tam bylo docela dost lidí, kteří toužili stát se majiteli velkolepé modré čapky. Vystál jsem frontu a sebral jsem hned čtyři kulichy, víc mi svědomí nedovolilo,« svěřil se bývalý ministr ochrany životního prostředí. Zakrátko ale »pochopil, že si vzal čapek málo«, a vrátil se pro další. »Neznámo odkud se najednou objevil hlídač a div mě nezadržel. Tvrdil, že už jsem si vzal dost a že mám vypadnout. Ale nebyl bych Ukrajinec, kdybych nenamítal a neobrátil situaci ve svůj prospěch. Na konci složitých vyjednávání mi dovolil vzít si ještě jednoho kulicha, za podmínky, že to neuvidí. Demonstrativně se otočil a já se kradmo zmocnil dalšího kulicha,« vylíčil Ševčenko.

Do prezidentského klání se přihlásil jako vůbec první kandidát již v první den oficiální kampaně loni 31. prosince. Zatím se přihlásilo dalších 12 uchazečů včetně favorizované expremiérky Julije Tymošenkové a současného prezidenta Petra Porošenka. Ten byl v Davosu také. S kolika kulichy se vrátil on, agentury neuvedly. Zato přinesly v úterý oficiální informaci, že v březnových prezidentských volbách bude tento 53letý politik svůj mandát obhajovat.

(ava, čtk)


(ava, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.