Tato odpověď by nás zajímala…

Ministr zahraničí Petříček se vydal v bojovém oblečení do Mariupolu, do posledního velkého přístavu Ukrajiny směrem na východ. Tam zkritizoval Rusko za údajné nedodržování Minských dohod a poté vyzval k propuštění zadržených ukrajinských námořníků v Rusku a k uvolnění zajatých lodí. Aby na tom nebylo dost, sešel se za své návštěvy s delegací krymských Tatarů, kteří pochopitelně požadovali akce na návrat Krymu.

Nevím jen komu, zda Ukrajině, či samotným Tatarům anebo třeba nějaké správě pod vedením NATO. Ač slíbil, že se jasně vyjádří k uznání banderovců za »válečné veterány«, neučinil to. Nebo pokud ano, potom tak, aby ho nikdo neslyšel. Namísto toho vyslechl kritiku prezidenta Zemana z úst ministra zahraničí Ukrajiny a neodmítl ji. Nebo odmítl zase jen tak, aby jeho hlas nebylo slyšet?

V době, kdy Ukrajina slavila své »banderovské hrdiny«, kteří mají na svých rukách také krev Čechů z Volyně, židů a Poláků, a mnozí proti tomu protestovali, nechal se slyšet, že své stanovisko sdělí ukrajinské straně při své návštěvě Kyjeva. Tím odsunul vyjádření svého postoje. Při své návštěvě Ukrajiny však nic podobného svým partnerům neřekl. Nebo řekl a Česká televize přinášející zpravodajství o jeho cestě tuto informaci vynechala, jakožto nezajímavou, a zajímavější se jí zdálo setkání s Tatary? Kde je pravda? Odpověď, ať již jakákoli, by ukázala, jak to skutečně myslí výše jmenovaní s fašismem a lidskými právy.

Je mi ovšem líto, že naše země má za ministra zahraničí člověka, kterému nic neříkají slova fašismus, holocaust či vražda velitele ukrajinského frontu Vatutina, pod jehož velením byla osvobozována za druhé světové války právě Ukrajina od nacistických vrahů, banderovskou bojůvkou ve službách hitlerovců, vrahů, protože ona slova s jeho mlčením velmi úzce souvisí.

Jiří VÁBR


Jiří VÁBR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.