Jediný gól zařídili Češi - přihrával Pastrňák, střílel Krejčí

Medvědi vyhráli »fotbalově« 1:0 nad vítězem Stanley Cupu

Útočník David Krejčí zařídil v nedělním utkání NHL vítězným gólem triumf hokejistů Bostonu 1:0 ve Washingtonu. Rodák ze Šternberku se stal třetí hvězdou večera. U branky mu asistoval David Pastrňák, který bodoval počtvrté v řadě. Bruins uspěli po třech zápasech, Capitals prohráli osmý z posledních devíti duelů.

V souboji českých brankářů uspěl David Rittich, který 34 zákroky dovedl Calgary k výhře 4:3 v Carolině. Jihlavský rodák se dočkal ocenění pro první hvězdu utkání. Jeho protějšek Petr Mrázek pochytal 28 střel. Proti sobě se postavili i 23. ledna a i tehdy se z úspěchu radoval Rittich na úkor vítkovického odchovance. Flames potvrdili čtvrtým triumfem z pěti zápasů pozici nejlepšího celku Západní konference.

Vítězná akce Bostonu se zrodila v 31. minutě. Pastrňák zavezl puk do útočného pásma, přihrál obránci Toreymu Krugovi a ten nabil Krejčímu na ránu bez přípravy z levého kruhu. Dvaatřicetiletý centr skóroval po pěti zápasech.

Bruins ukončili sérii 14 porážek s Capitals. Na poslední vítěze Stanley Cupu vyzráli poprvé od 29. března 2014. V aktuální sezoně utržili od Washingtonu na jeho ledě hned v úvodním zápase debakl 0:7. Nevyšel jim ani následující pokus před vlastními diváky, kteří viděli porážku 2:4.

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen brankář Bruins Tuukka Rask, jenž pochytal 24 střel a 253. výhrou vytvořil nový klubový rekord. Předčil tak Tinyho Thompsona, který v Bostonu působil v letech 1928 až 1939.

Sedminásobnému nejlepšímu kanonýrovi NHL Ovečkinovi chybí jediný bod, aby si uzmul pozici nejproduktivnějšího ruského hokejisty v historii soutěže. Aktuálně se o ni dělí se Sergejem Fjodorovem. Oba posbírali 1179 bodů.

Montreal zdolal Edmonton 4:3 v prodloužení, rozhodující gól vsítil útočník Jonathan Drouin. Oilers ztratili páté utkání v řadě.