Vyhostí populárního Brita?

Americké úřady zadržely rappera známého jako 21 Savage, neboť v zemi prý pobýval nelegálně. Oznámil to mluvčí Přistěhovalecké a celní policie (ICE) Bryan Cox, který hudebníka označil za občana Británie, kam bude nyní vyhoštěn, uvedla televize CNN.

21 Savage. FOTO - wikipedia commons

21 Savage, občanským jménem Sha Yaa Bin Abraham-Joseph, byl dosud považován za Američana původem z Atlanty. »Pan Abraham-Joseph je ve vazbě ICE v Georgii a bylo proti němu u federálního soudu zahájeno deportační řízení,« uvedla ICE v prohlášení. Dodala, že imigrační úřady nyní vyčkají s dalšími kroky na rozhodnutí soudu.

Abraham-Joseph, jehož křestní jméno je uváděno také ve variantách Shayaabin či Shayaa Bin, přijel do USA podle ICE legálně v červenci 2005 jako nezletilý. Jeho nepřistěhovalecké vízum v červenci 2006 ale vypršelo, takže od té doby je v USA nelegálně.

Právní zástupkyně rappera Dina LaPoltová uvedla, že se snaží zajistit propuštění na kauci. Poznamenala, že Abrahama-Josepha mnoho mladých lidí v USA považuje za vzor, především pak v Atlantě, kde se zapojil do řady sociálních programů.

Rapper 21 Savage je nyní v USA na vrcholu popularity. Vloni získal například ocenění MTV za nejlepší píseň roku za hostování na nahrávce Rockstar amerického rappera Post Malonea a pro letošní ceny Grammy má tato skladba dvě nominace, mj. v kategorii nahrávka roku.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.