Ilustrační FOTO - Pixabay

Granát v bramborách

Německý ruční granát z období první světové války překvapil pracovníky hongkongské továrny v nákladu brambor dovezených z Francie.

Na místo byli přivoláni pyrotechnici, kteří nevšední nález bez problémů zneškodnili, informovala agentura AFP. Na podezřelý předmět obalený hlínou mezi bramborami upozornili zaměstnanci v továrně Calbee Snacks v sobotu. Policejní experti vyhodnotili, že objekt vážící přibližně jeden kilogram je ve skutečnosti ruční granát pravděpodobně původem z Německa. »Granát byl v nestabilním stavu, neboť byl odjištěný, ale nevybuchl,« řekl médiím policejní komisař Wilfried Wong Ho-Hon. Pyrotechnici následně zbraň na bezpečném místě odpálili a všichni zúčastnění z incidentu vyvázli bez újmy na zdraví. Historici se domnívají, že granát byl během první světové války zanechán v zákopu, který se později stal součástí bramborového pole, načež byl vykopán společně s úrodou. AFP napsala, že problémy se starou municí nejsou v Hongkongu výjimečné, většinou jde ale zejména o americké výbušniny z druhé světové války, které tam zůstaly po bojích s Japonci na začátku tichomořské ofenzivy.

(čtk)


(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.