Ilustrační FOTO - Haló noviny

Dojednávání summitu

Zvláštní americký zmocněnec pro Severní Koreu Stephen Biegun by měl v metropoli KLDR Pchjongjangu dojednávat podrobnosti chystaného summitu lídrů KLDR a USA Kim Čong-una a Donalda Trumpa.

Podle amerického ministerstva zahraničí se Biegun má sejít se svým protějškem Kim Jong-čcholem, s nímž by chtěl jednat o konkrétních tématech druhé vrcholné schůzky obou politiků, mezi kterými nebude chybět denuklearizace KLDR.

Biegun v neděli a pondělí jednal s představiteli Jižní Koreje, která stejně jako Spojené státy americké usiluje o jaderné odzbrojení svého severního souseda. Podle Soulu se rozhovory týkaly možných kompromisů, které by urychlily potenciální vyřazení hlavních nukleárních provozů Korejské lidově demokratické republiky. Americký zmocněnec před schůzkou v Pchjongjangu uvedl, že mu půjde o dojednání konkrétních bodů, na nichž by se Trump s Kimem mohli shodnout a posunout vpřed snahy, které zahájili loni v červnu na prvním historickém summitu v Singapuru.

Podle informací Bílého domu by se další vrcholná schůzka měla uskutečnit koncem tohoto měsíce. Trump chce přesný termín summitu oznámit tento týden.

(čtk)


(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.