Exlídr Pink Floyd podpořil Madura

Britský hudebník Roger Waters na Twitteru podpořil venezuelského prezidenta Nicoláse Madura. Bývalý lídr světoznámé hudební skupiny Pink Floyd zároveň vyzval k protestu proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který se podle něj nemá vměšovat do záležitostí venezuelského lidu.

»Zastavte poslední šílenství americké vlády, nechte na pokoji venezuelský lid, mají skutečnou demokracii,« napsal 75letý Waters, který se celý život angažuje i jako politický aktivista a který se netají výrazně levicovými názory. Informovalo o tom několik latinskoamerických deníků, například argentinský deník La Nación. Trumpa Waters kritizuje opakovaně, často také organizuje akce za práva Palestinců a proti Izraeli.

Britský hudebník Roger Waters. FOTO - wikipedia commons

Watersův příspěvek se na Twitteru objevil v neděli poté, co Trump zmínil vyslání armády do Venezuely jako »jednu z možností« řešení současné krize. USA se zatím soustředí na odstřižení Madurovy vlády od financí v cizině a od zdrojů jejích příjmů. Zavedly mimo jiné sankce na státní ropnou společnost PDVSA a požádaly své spojence, aby blokovaly venezuelské vládní účty ve svých bankách.

V pondělí státy tzv. Limské skupiny  - kromě Mexika - po jednání v Ottawě vyzvaly venezuelskou armádu, aby podpořila venezuelského vůdce opozice Juana Guaidóa a umožnila změnu režimu »bez použití síly«. Skupina rovněž apelovala na mezinárodní společenství, aby znemožnilo Madurovi přístup k venezuelskému státnímu majetku v zahraničí. Skupinu tvoří 14 zemí - Argentina, Brazílie, Kanada, Chile, Kolumbie, Kostarika, Guatemala, Honduras, Mexiko, Panama, Paraguay, Peru, Guyana a Svatá Lucie. Jednání se účastnily také USA, a to prostřednictvím videokonference.

OSN uvedla, že se žádných skupinových jednání k venezuelské krizi účastnit nehodlá, neboť si chce udržet důvěryhodnost, aby mohla případně fungovat jako prostředník mezi oběma stranami. Další mezinárodní setkání k Venezuele svolaly na zítřek Uruguay a Mexiko, které k dění ve Venezuele podle svého vyjádření zaujímají neutrální pozici.

(čtk)


(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-02-06 14:38
Caracas není Venezuela. Chavez i Maduro se starali a starají víc o po
staletí zbídačelý venezuelský lid než hoirních 10%. A to je to
hlavní co vadí Washingtonským "demokratům" a jeho poskokům.
Do situace, vyhovující USA, dotlačili sankcemi a podvratnou činností
samy USA, tak jak to udělali x-krát, a vždy z toho většina občanů
doplatila. Často i životy. Vietnam, Nikaragua, Chile, Peru, Grenada,
Dominikanská republika, Guatemala, Salvador ...Líbye, Irak, Syrie,
Afganistan ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.